۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

تشدید عوارض بیماران مبتلا به دیابت به دلیل عدم مراجعه به مرکز درمانی در شرایط شیوع کرونا

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: شیوع بیماری کرونا و عدم مراجعه بیماران به خصوص بیماران مبتلا به دیابت به مراکز درمانی باعث تشدید عوارض بیماری‌ها شده است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان بیمه سلامت،دکتر شکور امیدی، فوق تخصص ایمونولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، بیان کرد: به دلیل عدم مراجعه بیماران دیابتی قند خون آنها به موقع کنترل نشده و در نتیجه این موضوع باعث مزمن شدن بیماری و زخم دیابت می‌شود که در کل مشکلات بسیاری را برای این افراد ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که ضعف سیستم ایمنی بدن باعث می‌شود که این بیماران سریعتر به کرونا مبتلا شوند.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور تاکید کرد: به دلیل نبود واکسن آنفلوآنزا برای بیماران لازم است که از طریق فرآورده‌های طبیعی و سنتی سیستم ایمنی بدن را افزایش داد.

وی بر اهمیت طب سنتی تاکید کرد و گفت: از طریق طب سنتی می‌توان عوارض بسیاری از بیماری‌ها را کاهش داد.در شرایط موجود باید تلاش کنیم با روش های طب سنتی و آگاهی به مردم با توجه به افزایش افسردگی و ضعف سیستم ایمنی بدن، این عوارض را کمتر کنیم.

دکتر امیدی افزود: لازم است که با ضد عفونی کردن مراکز درمانی و اطلاع رسانی دقیق در این خصوص این اطمینان در مردم ایجاد شود که بدون دغدغه به مراکز درمانی مراجعه کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x