۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

تست کرونای ببری در باغ وحش برونکس مثبت بود!

ببر ماده مالایی چهارساله‌ای در باغ وحش برونکس(ایالات متحده) نتیجه آزمایش ویروس کرونایش مثبت بود.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از bbc، اعتقاد بر این است که این ببر به نام نادیا اولین مورد شناخته شده از حیوانات آلوده به Covid-19 در ایالات متحده است.

باغ وحش برونکس در شهر نیویورک می گوید نتیجه آزمایش توسط آزمایشگاه خدمات دامپزشکی ملی در آیووا تأیید شده است. تصور می شود نادیا به همراه شش گربه بزرگ دیگر توسط یک نگهبان باغ وحش بدون علامت آلوده شده اند. اواخر ماه گذشته پس از قرار گرفتن در معرض کارمند، که هنوز  هویت او مشخص نشده است، گربه ها علائم از جمله سرفه خشک را شروع کردند.
پل کال ، رئیس دامپزشکی باغ وحش ، روز یکشنبه به خبرگزاری رویترز گفت: این اولین بار است که هرکدام از ما در هر نقطه از جهان می دانیم که فردی حیوان را آلوده کرده و حیوان بیمار شده است.

در موارد مختلفی از آزمایش حیوانات اهلی در حیوانات ویروس کرونا مثبت شده است، اما کارشناسان تأکید کرده اند که هیچ مدرکی وجود ندارد که بتوانند بیمار شوند یا بیماری را گسترش دهند.

آقای کال گفت گفت که وی قصد دارد این یافته ها را با دیگر باغ وحش ها و موسسات تحقیقاتی درباره انتقال Covid-19 به اشتراک بگذارد.

این باغ وحش در بیانیه ای گفت: ما گربه [نادیا] را با احتیاط فراوان آزمایش کردیم و اطمینان خواهیم داد که هرگونه دانش ما در مورد Covid-19 به درک مستمر جهان از این ویروس جدید کمک خواهد کرد. نادیا، خواهرش آزول و همچنین دو ببر آمور و سه شیر آفریقایی که علائم نشان داده اند، انتظار می رود که بهبودی کامل پیدا کنند. این باغ وحش اعلام کرد که مشخص نیست ویروس در حیواناتی مانند ببر و شیر چگونه تولید می شود زیرا گونه های مختلف می توانند در برابر عفونت های جدید واکنش متفاوتی نشان دهند اما همه حیوانات از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرند. هیچ یک از گربه های بزرگ دیگر باغ وحش چهار ببر دیگر، پلنگ برفی، یوزپلنگ، یک پلنگ ابری، یک پلنگ آمور، یک پوما و یک سرم  هیچ نشانه ای از بیماری را نشان نداده اند.

مترجم : معین حبیبی

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x