۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵

تزریق بیش از ۱۲۰۰۰ دوز واکسن کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سیر نزولی موج چهارم کرونا در استان به معنی پایان این موج و ساده انگاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیست.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر مهرزاد لطفی در سیصد و هجدهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا با تقدیر از تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و واحدهای زیرمجموعه در سطح استان برای مقابله با کروناویروس، گفت: با وجود کاهش ورودی بیمارستان ها طی روزهای اخیر؛ همچنان تعداد بالای موارد بستری در بیمارستان های استان و آمار جانباختگان کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، نگران کننده است و تجربه موج های پیشین کرونا نشان داده است، در آغاز روند نزولی شدن سیر بیماری، ساده انگاری و بی توجهی می تواند منجر به موج بلندتری شود.

وی  افزود: سامانهsalamat.gov.ir  از روز گذشته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شده و افراد متولد پیش از سال ۱۳۲۰ می توانند با مراجعه به این سامانه، اطلاعات خود را ثبت کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود در نشست امروز ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، به بازدید روز گذشته استاندار فارس از پایگاه واکسیناسیون خودرویی دانشگاه در شهرک گلستان شیراز اشاره کرد و افزود: در این پایگاه تزریق واکسن کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال در خودرو انجام می شود که در راستای تکریم سالمندان و اهمیت سلامت آنان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با اعلام خبر تزریق بیش از دوازده هزار دوز واکسن کرونا در فارس طی روز گذشته، آن را رکوردی در زمینه واکسیناسیون کرونا دانست و ادامه داد: با پیشرفت کار در زمینه واکسیناسیون عمومی کرونا، نقش پایگاه های سلامت برای مشارکت در واکسیناسیون پر رنگ تر خواهد شد.

معاونان و مدیران ارشد دانشگاه  علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست مطالبی در زمینه مسایلی مانند گزارش تحلیلی روزانه تست های انجام  شده و موارد مثبت کرونا، اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با کرونا در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه و روند ارایه خدمت به بیماران در بیمارستان های استان، به اعضای ستاد مدیریت کرونا دانشگاه ارایه کردند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x