۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
استاندار اردبیل خبر داد:

تزریق اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی در دو ماه اول سال برای راه آهن اردبیل

استاندار اردبیل از تزریق اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای قطعات مختلف راه آهن اردبیل با همکاری سازمان برنامه و بودجه و بانک ملی در دو ماه اول سال خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از روند اجرای قطعات مختلف راه آهن اردبیل – میانه به همراه خطیبی ، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاههای وزارت راه و شهرسازی و قلندری معاون عمرانی استانداری افزود: تلاش شده با تزریق اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومانی در اواخر سال گذشته از محل بانک ملی و منابع عمومی دولت و همچنین با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی که تزریق می شود، روند ریل گذاری و اجرا بیش از پیش تسریع شود.

وی بیان کرد: با تزریق به موقع اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومانی در اواخر سال گذشته، هم اکنون پیمانکاران تمام قطعات راه آهن از اولین روز بعد از تعطیلات نوروز مستقر و کار اجرا را شروی کرده اند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در جریان بازدید از تمام قطعات راه آهن اردبیل – میانه صورت جلسه کاری با همه پیمانکاران امضا شد تا بتوانیم با تسریع در روند اجرا زیرسازی را تا ۲۰ خرداد به پایان برسانیم.

بهنام جو تصریح کرد: تمامی قطعات راه آهن در حال اجرا بوده و تا ۲۰ خرداد ماه زیرسازی را انجام می دهند.

وی گفت: در سه قطعه از قطعات راه آهن به دلیل جایگزین شدن پیمانکار جدید و همچنین سختی کار در منطقه زیرسازی تا مرداد ماه انجام می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به انجام ریل گذاری ۵۲ کیلومتر از مسیر راه آهن،اظهار کرد: با توجه به عدم ورود ریل از خارج از کشور ، ریل از تولید داخلی به پروژه های راه آهن خریداری می شود.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری های انجام گرفته سهمیه استان برای اختصاص ریل افزایش می یابد.

بهنام جو به بازدید از ایستگاه های در حال اجرای راه آهن اشاره کرد و افزود: اجرای ایستگاه اصلی راه آهن اردبیل با بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی تا خرداد ماه به اتمام می رسد.

وی بیان کرد: سه ایستگاه دیگر به غیر از ایستگاه اصلی راه آهن اردبیل در حال اجرا بوده که

یک ایستگاه تا خرداد ماه و دو ایستگاه دیگر تا مرداد ماه تکمیل می شود.

در جریان بازدید یک روزه استاندار اردبیل به همراه خطیبی ، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاههای وزارت راه و شهرسازی از قطعات مختلف راه آهن اردبیل – میانه بازدید و نیازمندی های پیمانکاران برای تسریع در اجرای پروژه احصا شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments