۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

تردد ۱۳ هزار دوچرخه سوار با مترو

شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: ۱۳ هزار دوچرخه سوار تهرانی از آذر سال گذشته تاکنون با مترو تردد کرده‌اند.

به گزارش گروه شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، شرکت بهره برداری مترو تهران در تیر امسال هزار و ۲۷۷ دوچرخه سوار و در مرداد ۲ هزار و ۶۸۱ دوچرخه سوار و در شهریور  ۲ هزار و ۴۰۲ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند که این میزان نسبت به سه ماه ابتدایی سال با رشد همراه بوده است.

همچنین در سه ماهه ابتدایی امسال ۴ هزار و ۲۹۸ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند که این آمار در سه ماهه دوم سال با ۳ هزار و ۷۲ نفر افزایش و به ۷ هزار و ۳۷۰ دوچرخه سوار رسید.

با اجرا شدن این طرح فرصت استفاده کردن از مترو برای دوچرخه سواران محیا شد و مسافرانی که از دوچرخه های تاشو با ابعاد۳۰×۶۰×۹۰ استفاده می‌کنند در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶:۳۰ تا ۹:۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری محسوب می شود می‌توانند وارد شبکه مترو شوند.

امکان استفاده از دوچرخه‌های معمولی تنها در ایام تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فرودین  مجاز  بود اما براساس تمهیدات اتخاذه شده از ابتدای مرداد ۹۸ ورود دوچرخه‌های عادی به مترو، نیز در تمام روزهای هفته از ساعت ۲۰ بلامانع است اما برای تردد بهتر مسافران در روزهای هفته باید از دوچرخه تاشو استفاده کنند.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x