۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷

تردد در جاده های کوهستانی اردبیل فقط با زنجیر چرخ

رئيس پليس راه استان اردبیل با اشاره به بارش برف و لغزنده بودن سطح جاده ها، گفت: تردد از گردنه ها و جاده های کوهستانی اردبیل فقط با زنجير چرخ امكان پذير است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سیدمحمد صفوی” اظهار داشت: به دنبال تغییر شرایط جوی و کاهش چشمگیر دمای هوا و بارش برف، سطح جاده های استان اردبیل خیس، برفی و لغزنده بوده و مشکلاتی در تردد وسایل نقلیه به وجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی جاده ها و محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز و تردد در جریان است، افزود: تردد از جاده های کوهستانی و گردنه ها با لحاظ وجود کولاک، محدودیت دید و پوشیده بودن سطح جاده ها با برف فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل بر همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ و اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاکن خودرو تاکید کرد و گفت: با توجه به خیس، برفی و لغزنده بودن سطح جاده ها و محورهای مواصلاتی استان، رانندگان با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت، از ترمزهای ناگهانی اجتناب، فاصله طولی مناسب و ایمن با وسیله نقلیه جلویی را حفظ و پایبند به اصول رانندگی ایمن باشند.

سرهنگ صفوی با تأکید بر اینکه رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند؛ خاطر نشان کرد: رانندگان به توصیه های ترافیکی پلیس توجه ویژه داشته و مشارکت با پلیس و قانونمندی را اصل مهم در پیشگیری از حوادث رانندگی تلقی کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x