۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

ترامپ می‎گوید او و بانوی اول آزمایش COVID-19 مثبت داشتند!

پرزیدنت ترامپ اوایل صبح جمعه در توییتر اعلام کرد که او و بانوی اول ملانیا ترامپ آزمایش کروناویروس‌شان مثبت است. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، پرزیدنت ترامپ اوایل صبح جمعه در توییتر اعلام کرد که او و بانوی اول ملانیا ترامپ آزمایش کروناویروس‌شان مثبت است.

ترامپ نوشت: امشب آزمایش من و FLOTUS (بانوی اول آمریکا) برای COVID-19 مثبت بود. ما بلافاصله روند قرنطینه و بهبودی خود را آغاز خواهیم کرد. ما از این بیماری با هم بهبود خواهیم یافت!

ترامپ این خبر را حدود دو ساعت پس از اعلام اینکه او و بانوی اول منتظر نتیجه آزمایش خود هستند اعلام کرد، این اعلامیه به دنبال اخباری مبنی بر آزمایش مثبت هوپ هیکس، یک دستیار برجسته کاخ سفید که اخیراً با او در Air Force One سفر کرده بودند، آمد.

ترامپ نوشت: هاوپ هیکس ، که خیلی سخت کار کرده و حتی بدون وقفه ای کمی، آزمایش Covid 19  مثبت را تجربه کرده است. وحشتناک است! من و بانوی اول منتظر نتایج آزمون خود هستیم. در ضمن، ما روند قرنطینه خود را آغاز خواهیم کرد.

کاخ سفید بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در مورد تعداد کل افراد در نزدیکان رئیس جمهور و کارکنان که احتمالاً به این بیماری آلوده شده اند، پاسخ نداد، که تا صبح جمعه حداقل ۲۰۷۷۸۹ (دویست و هفت هزار و هفتصد و هشتاد و نه) آمریکایی را کشته است.

سخنگوی معاون رئیس جمهور مایک پنس بلافاصله به درخواست‎های مربوط به اینکه آیا او در ۲۴ ساعت گذشته برای COVID-19 آزمایش شده است، پاسخ نداد.

ترامپ در سن خطرناکی برای ابتلا به کروناویروس قرار دارد!

در سن ۷۴ سالگی، ترامپ در معرض خطر بیشتری برای عوارض جدی ناشی از COVID-19، بیماری ناشی از کروناویرس قرار دارد. مثبت بودن آزمایش وی همچنین می‌تواند پیامدهای عمده‎‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری که تنها ۳۲ روز دیگر زمان دارد، داشته باشد.

ترامپ و کروناویروس

دکترِ ترامپ، شان کانلی، در بیانیه‎ای گفت که رئیس جمهور و بانوی اول هر دو در این زمان خوب هستند و آنها قصد دارند در دوران نقاهت در کاخ سفید در خانه بمانند.

ترامپ، که از معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن در اکثر نظرسنجی‎های ملی و کلیدی ایالت عقب است، در روزهای آینده برنامه‌های مبارزاتی زیادی را برنامه ریزی کرده بود. بیماری یا یک قرنطینه طولانی مدت می‌تواند مانع از حضور ترامپ در مناظره بعدی برنامه ریزی شده با بایدن در ۱۵ اکتبر شود و یا در آخرین مرحله فعالیت کند.

وی نوشت: همانطور که آمریکایی‌های زیادی در این سال کار کرده‎اند،potus (رئیس جمهور آمریکا) و من بعد از آزمایش مثبت برای COVID-19 در خانه قرنطینه می‌شویم. ما احساس خوبی داریم و من همه تعاملات آینده را به تعویق انداخته‎ام. لطفاً مطمئن باشید که در امان هستید و همه با هم از پس این مشکل بر می‌آییم.

بانوی اول به درخواست نظر پاسخ نداد.

تنها سه رهبر جهان شناخته شده‌اند که آزمایش COVID-19 مثبت دارند: ترامپ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و جائر بولسونارو رئیس جمهور برزیل، که همگی در ابتدا خطر ویروس را دست کم می‎‌گرفتند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments