۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

ترامپ می‌گوید دموکرات‌ها آرزوی نهایی گینسبورگ را تولید نوشته‌اند

رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه در مورد صحت بزرگ‌ترین آرزوی نهایی روت بدر گینسبورگ، قاضی دادگاه عالی ابراز تردید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه در مورد صحت بزرگ‌ترین آرزوی نهایی روت بدر گینسبورگ قاضی دادگاه عالی ابراز تردید کرد.

به گزارش NPR، روزها قبل از مرگ وی، روز جمعه گینسبورگ بیانیه‌ای را به نوه‌اش کلارا اسپیرا دیکته کرد که در آن آمده بود: بزرگ‌ترین آرزویم این است که تا زمان انتخاب رئیس جمهور جدید جایگزین نشوم.

ترامپ در مصاحبه با برنامه فاکس نیوز فاکس و دوستان درمورد سخنان گینسبورگ، اظهار داشت که این سخنان را دشمنان سیاسی وی: نانسی پلوسی رئیس مجلس، چاک شومر  رهبر اقلیت سنا و آدام شیف نوشته‎‌اند.

من نمی‌دانم که او این حرف را زده است یا آن را آدام شیف و شومر و پلوسی نوشته‌اند. من بیشتر به دومی تمایل پیدا می‌کنم، منبع این حرف مشخص نیست. خیلی زیبا به نظر می‌رسد. اما به نظر می رسد مثل معامله شومر یا شاید پلوسی یا شیف حلیه‌گر ( shifty Schiff) باشد. بنابراین منبع آن مشخص نیست. اجازه بدید ببینم. منظورم این است که شاید او این کار را کرده و یا نکرده است.

روز یکشنبه، شومر یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و در آن سخنرانی گینسبورگ را ارائه داده و قول داد که دموکرات‌ها همه تلاش خود را برای مبارزه با جایگزینی وی تا نزدیکی انتخابات می‌کنند.

شیف، که در دادگاه استیضاح دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ در سنا رهبری می‌کرد، در پاسخ به اظهارات رئیس جمهور گفت که این ادعا نادرست است.

توئیت آدام شیف خطاب به ترامپ درباره گینسبورگ

آقای رئیس جمهور، این حرف سطح پایین است. حتی برای شما!

نه، من آرزوی مرگ روت بادر گینسبورگ را برای ملتی که خیلی خوب خدمت کرده و تمام زندگی خود را صرف ایجاد اتحادی کامل تر کرده بود، ننوشتم.

اما من قصد دارم بجنگم تا آن‌را (کارهایی که گینسبورگ قصد به انجام آن را داشت) به واقعیت تبدیل کنم.

قبل از مراسم تحلیف تأییدی ندارید

– آدام شیف

گینسبورگ و ترامپ

یک نظرسنجی رویترز / ایپسوس که روز یکشنبه منتشر شد نشان داد که ۶۲ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که صندلی گینسبورگ باید توسط هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برنده شده انتخاب شود، در حالی که ۲۳ درصد مخالف هستند.

ترامپ به فاکس و دوستان گفت که وی نامزد خود را برای جایگزینی گینسبورگ اعلام خواهد کرد، که جسد وی یا جمعه یا شنبه در کپیتول ایالات متحده آمریکا قرار خواهد گرفت.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x