Thursday 4 June 2020 | پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
بازدید: 34

ترامپ طرح ۲ تریلیون دلاری مقابله با کرونا را بدون حضور دموکرات‌ها امضا کرد

جمهوری آمریکا درحالی طرح بسته کمک‌های مالی ۲.۲ تریلیون دلاری را پس از تصویب در مجلس نمایندگان امضا کرد که تنها جمهویخواهان در مراسم امضای آن حضور داشتند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، آسوشیتدپرس روز شنبه با انتشار این خبر از مبدا واشنگتن گزارش داد: ترامپ بسته کمک‌های اقتصادی به مبلغ بی سابقه ۲.۲ تریلیون دلاری را پس از اقدام فوری کنگره در روز جمعه (۸ فروردین ماه ۱۳۹۹) برای حمایت از شرکت‌ها، خانواده‌های آمریکایی و منابع لازم  مراقبت‌های درمانی به  امضا رساند.

بنابراین گزارش ترامپ حین امضای این بسته کمک‌های مالی ضمن تشکر از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه گفت که این بسته به فوریت برای موارد لازم داده خواهد شد.

این گزارش حاکی است هنگام امضای این لایحه که اکنون بصورت قانون در آمده است، تنها جمهوریخواهان حضور داشتند.

سنای آمریکا این لایحه را پیشتر روز چهارشنبه گذشته (۶ فروردین ۱۳۹۹) به تصویب رسانده بود و برای تصویب نهایی به مجلس نمایندگان فرستاده شد.

آسوشیتدپرس گزارش داد: از مبلغ ۲.۲ تریلیون دلار بسته کمک‌های مالی قرار است ۱.۲۰۰ میلیارد دلار آن جهت کمک به خانواده‌های آمریکایی و افراد بیکار که به علت شیوع ویروس کرونا در آمریکا شغل خود را از دست داده اند، اختصاص یابد.

مجلس سنای آمریکا نیز روز پنجشنبه به اتفاق آرا این طرح را با هدف کمک به کارگران بیکار و صنایعی را که به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، تصویب کرده بود.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داریی آمریکا پیش تر درباره این بسته کمک‌های مالی ۲ تریلیون دلاری گفته بود که کاخ‌سفید طرحی برای  مشکلات معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا درنظر دارد که ارسال چک‌هایی به منظور  کمک نقدی برای شهروندان آمریکایی است که  در صورت نهایی شدن این بودجه دولت فدرال قصد  دارد، چک‌های حمایتی را از طریق پست برای همه آمریکایی‌ها ارسال کند.

دونالد ترامپ که در ابتدای شیوع این ویروس در آمریکا خطر آن  را برای شهروندان آمریکایی ناچیز خوانده بود، با شدت یافتن مبتلایان به ویروس کرونا که تمامی‌جنبه‌های اقتصادی، سیاسی، بهداشتی این کشور را در برگرفت، با شرایط پیچیده و بغرنجی مواجه شده است.

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۰۴ هزار و ۲۰۵ نفر رسیده که یکهزار و ۷۰۱ نفر نیز جان باخته اند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of