۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
طبق نظر پزشک معالج؛

ترامپ دیگر ناقل کروناویروس محسوب نمی‌شود!

پزشک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در بیانیهای گفت که رئیس جمهور دیگر برای کروناویروس ناقل نیست. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Insider، پزشک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که رئیس جمهور دیگر برای کروناویروس ناقل نیست.

پزشک کاخ سفید، شان کونلی به طور واضح اعلام نکرد که آیا رئیس جمهور از نظر ویروس آزمایش منفی داده است یا خیر.

کانلی گفت ترامپ دیگر ناقل محسوب نمی‌شود و مجموعه آزمایش‌های پیشرفته تشخیصی به دست آمده نشان می‌دهد که دیگر هیچ شواهدی از تکثیر فعال ویروس وجود ندارد.

شان کانلی، پزشک کاخ سفید عصر روز شنبه در بیانیه ای گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیگر به عنوان یک ناقل تلقی نمی‌شود، اگرچه به طور واضح اعلام نکرد که آیا رئیس جمهور از نظر کروناویروس منفی بوده است.

معلوم نیست آزمایش کروناویروس ترامپ منفی بوده است یا خیر!

در عوض، کانلی فقط گفت که مجموعه آزمایش‌های پیشرفته تشخیصی به دست آمده نشان می‌دهد که دیگر هیچ مدرکی در مورد تکثیر فعال ویروس توسط ترامپ وجود ندارد.

ترامپ ناقل نیست!

کانلی همچنین گفت ترامپ بیش از ۲۴ ساعت بدون تب بوده است، اگرچه ترامپ ۵ روز زودتر در ۵ اکتبر بیمارستان والتر رید را ترک کرد. اما این احتمال را دارد که ترامپ در چند روز پس از ترک بیمارستان و بازگشت تب داشته باشد به کاخ سفید طی روزهای اخیر هیچ تبی اعلام نشده است.

کانلی و بقیه تیم پزشکی ترامپ در هفته‌های اخیر انتقاداتی را درباره اظهارات خود در مورد علائم و وضعیت ترامپ دریافت کرده‌اند که غالباً اطلاعات را حذف یا تحریف کرده‌اند.

به عنوان مثال، در یک کنفرانس مطبوعاتی آخر هفته گذشته، کانلی بارها و بارها از سوال خبرنگاران در مورد اینکه آیا رئیس جمهور به اکسیژن اضافی نیاز دارد، طفره رفت.

گرچه کانلی مستقیماً به سوالات پاسخ نداد، خبرنگاران بعداً فهمیدند که ترامپ قبل از انتقال به بیمارستان، در کاخ سفید با اکسیژن اضافی قرار گرفته است.

بیانیه کانلی در روز شنبه تنها چند ساعت پس از آنکه ترامپ اولین حضور خود را در بالکن کاخ سفید انجام داد، با صدها هوادار که در حیاط جنوبی جمع شده بودند، گفته شد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments