۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸

ترامپ در ایالت اوهایو نسبت به بایدن برتری دارد!

بر اساس نظرسنجی‌های فاکس نیوز که روز چهارشنبه منتشر شد، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، نسبت به جو بایدن در اوهایو برتری دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، بر اساس نظرسنجی‌های فاکس نیوز که روز چهارشنبه منتشر شد، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، نسبت به جو بایدن در اوهایو برتری دارد، اما معاون رئیس جمهور سابق دموکرات در سه ایالت مهم میدان نبرد از رئیس جمهور جمهوری خواه فاصله داشته و نسبت به او برتری دارد.

در میان رای دهندگان احتمالی اوهایو، ۴۸ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که ترامپ را ترجیح می‌دهند، در حالی که ۴۵ درصد بایدن را انتخاب کردند. این یک عکس معکوس از نظرسنجی فاکس نیوز در ماه گذشته است که ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان بایدن را انتخاب می‌کردند در حالی که ۴۵ درصد از ترامپ طرفداری می‌کردند. نظرسنجی روز چهارشنبه دارای خطای نمونه برداری به اضافه یا منفی ۳ درصد است.

ترامپ در برایر بایدن، چه کسی پیروز میدان خواهد بود؟

این اختلاف نظر رای دهندگان احتمالی اوهایو از عملکرد ترامپ به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد، ۵۰ درصد شغل او به عنوان رئیس جمهور را تأیید می‌کنند و ۴۹ درصد نیز مخالف هستند.

ترامپ در برایر بایدن

با این حال، در ایالات بحرانی میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین، ترجیح برای بایدن کاملاً واضح‌تر به نظر می‌رسد. در میشیگان، ۵۲ درصد از رای دهندگان احتمالی گفتند که بایدن را ترجیح می‌دهند و فقط ۴۰ درصد ترامپ را ترجیح می‌دهند. بایدن با کسب ۵ درصد امتیاز در ویسکانسین و پنسیلوانیا، به ترتیب ۴۹ و ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان را در میان رای دهندگان احتمالی در هر ایالت به دست آورد. این در مقایسه با ۴۴ درصد پاسخ دهندگان ویسکانسین و ۴۵ درصد پاسخ دهندگان پنسیلوانیا است که از ترامپ ابراز حمایت می‌کنند.

و در میان زنان در هر چهار ایالت، بایدن از یک مزیت آشکار برخوردار است و در همه ایالت‌ها با برتری دو رقمی ترامپ را رهبری می‌کند. در پنسیلوانیا، این صعود به ۳۵ درصد می‌رسد. حاشیه خطای نمونه گیری برای این زیرمجموعه رای دهندگان بیشتر بود، که در واقع به اضافه یا منفی ۶ تا ۷ درصد در نظر گرفته می‌شد. مبارزات انتخاباتی ترامپ اخیراً به طور مکرر به زنان حومه‌ای متوسل شده است، که هفته‌ها قبل از انتخابات دسته جمعی از ترامپ دوری کرده‌اند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments