۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

ترامپ: جایزه در ازای جان سربازان آمریکایی جزعی از شایعات روسیه است!

ترامپ می‌گوید که وی اعتقاد نداشت اطلاعات روسیه مبنی بر جایزه گذاشتن بر روی به نیروهای آمریکایی واقعی است. او باور دارد این نیز از شایعات روسیه است که آن کشور آن‌ها را گسترش داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، ترامپ می‌گوید که وی اعتقاد نداشت اطلاعات روسیه مبنی بر جایزه گذاشتن بر روی به نیروهای آمریکایی واقعی است. او باور دارد این نیز از شایعات روسیه است که آن کشور آن‌ها را گسترش داده است.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه با کشف اطلاعات آمریکایی مبنی بر اینکه روسیه در ازای کشته شدن سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان، به جنگجویان طالبان مبلغی پرداخت می‌کند ، مخالفت کرد.

ترامپ در جریان بازدید از اورلاندو، گفت: هرگز مورد توجه من قرار نگرفت و شاید هرگز مورد توجه قرار نگیرد، زیرا من فکر نمی‌کنم که واقعی باشد. اگر مورد توجه من قرار بگیرد، من اقدامی بسیار نیرومند خواهم کرد.

با این حال، یافته‌های اطلاعات آمریکا در اواخر فوریه در یکی از گزارش‌های روزانه رئیس جمهور درج شده است  و جمعه از ترامپ سؤال شد که آیا این بدان معنی است که وی آن‌ها را نخوانده است.

او پاسخ داد: هیچ وقت مورد توجه من قرار نگرفت. فکر می‌کنم این یک شایعه دیگر روسیه است.

آن‌ها از روزی که من به اینجا آمده‌ام، شایعات روسیه را به من تحویل می‌دهند و ما اکنون با روسیه در توافق منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای کار می‌کنیم.

ترامپ همه اخبار را از شایعات روسیه می‌داند!

روز سه شنبه، ترامپ گفت که وی این هفته با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صحبت کرده است، اما این یافته را که روسیه مبلغی برای گرفتن جان نیروهای آمریکایی پرداخت کرده است، در نیافت.

شایعات روسیه و ترامپ

ترامپ گفت: این یک تماس تلفنی برای بحث در مورد چیزهای دیگر بود و به راستی این یک مشکل است که همه یک خبر غلط را راست می‌پندارند.

به گزارش آکسیوس، از زمان یافتن این مورد در روزنامه ریاست جمهوری روزانه، ترامپ در هشت مناسبت مختلف با پوتین صحبت کرده است.

معاون رئیس جمهور سابق، جو بایدن از این داستان و پاسخ‌های ترامپ به آن، به عنوان یک مسئله انتخاباتی استفاده کرده است.

“این ایده که به نوعی او  این قضیه را  نمی‌دانست، یک شانه خالی کردن از وظیفه است.

اگر اینگونه باشد و اگر او راجع به این موضوع مطلع شده و هیچ کاری در این باره انجام نشده است، این کمبود و نبود وظیفه است.

سخنگوی بایدن، اندرو بیتس روز چهارشنبه بیانیه‌ای را منتشر کرد که در آن به انتقاد ترامپ پرداخت.

بیتس گفت: مهمترین و مقدس‌ترین وظیفه یک فرمانده کل این است که در برابر کسانی که به ما آسیب می‌رسانند محافظت شود.

وی گفت: اما ماه‌ها بعد از آن که سازمان جاسوسی ایالات متحده زنگ خطر را برای دونالد ترامپ و متحدان ما مبنی بر اینکه روسیه بر روی سر سربازان آمریکایی و زنان در یک منطقه جنگ جایزه گذاشته است، به صدا در آورد، رئیس جمهور ما پشتش را به کسانی که جانشان را برای کشور ما به خطر انداخته‌اند و وظیفه خود کرد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x