۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲

ترامپ برای کم شدن سطح کرونا در نقاط حساس آمریکا ابراز امیدواری کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرده است که موارد ویروس کرونا در نقاط حساس امریکا در حال کم شدن است و او پایان راه را دیده است.

به گزارش گروه بین الملل طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از bbc، روز یکشنبه در نیویورک مرکز مرکز شیوع ایالات متحده از کاهش تعداد عفونت ها و تلفات جانی جدید خبر داد.
 ترامپ این روند نزولی را یک نشانه خوب توصیف کرد، اما هشدار داد در مورد تلفات جانی بیشتر ، چرا این بیماری همه گیر در اوج خود در ایالات متحده است.
آقای ترامپ در نشست خبری روزانه خود گفت: روزهای آینده، اوج این بیماری همه گیر خواهد بود.
وی گفت: تعداد بیشتری پرسنل و تجهیزات پزشکی از جمله ماسک و تهویه هوا به کشورهایی که بیشترین نیاز به کمک دارند ارسال می شود.
دبورا بیرکس، عضو کارگروه ویروس رئیس جمهور، گفت: اوضاع در ایتالیا و اسپانیا، که در روزهای اخیر عفونت و تلفات جانی اتفاق افتاده است، به ما امید می دهد که آینده ما چگونه می تواند باشد.
دکتر بیرکس در همان کنفرانس خبری گفت: ما در هفته آینده امیدوار هستیم که شاهد تثبیت موارد در این کلانشهرها باشیم که شیوع این بیماری از چند هفته پیش آغاز شده است.

خوش بینی از طرف دکتر بیرکس و آقای ترامپ در تضاد با دیگر کارشناسان برجسته ایالات متحده، از جمله مشاور ارشد دکتر آنتونی فاوسی، که پیش از این گفته بود چشم انداز کوتاه مدت واقعاً بد است.
در همین حال، جراح عمومی آمریکا هشدار داد که این سخت ترین و غم انگیزترین هفته زندگی بیشتر آمریکایی ها خواهد بود.
 جراح ژنرال جروم آدامز، روز یکشنبه به خبرنگار فاکس نیوز گفت: این لحظه،  لحظه پرل هاربر، لحظه ۱۱ سپتامبر ما خواهد بود.
ایالات متحده  نزدیک به سیصد‌و سی‌‌و هشت هزار عفونت تایید شده و نه هزار و ششصد‌ونوزده تلفات جانی ناشی از Covid-19، که بالاترین آمار در جهان است، را گزارش داده است.

میزان آلودگی و مرگ و میر جدید در شهرهایی مانند واشنگتن دی سی، دیترویت و نیواورلئان رو به افزایش است، حتی در حالی که حدود ۹۰٪ آمریکایی ها تحت فشارهای اجباری قرار دارند که آنها را مجبور به ماندن در خانه می کند.
مترجم : معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments