۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

ترامپ با دیپلماسی میانه‌ خوبی ندارد، چه برسد به مذاکره بدون پیش شرط

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان اعتقاد دارد ترامپ اصلا با دیپلماسی میانه‌ خوبی ندارد و طرح پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط نیز صرفا ژست سیاسی و نمایشی برای انحراف افکار عمومی‌دنیا است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ذبیح الله نیک فر لیالستانی با اشاره به اینکه سیاست ایالات متحده در ارتباط با ایران سراسر از تناقض‌های رفتاری، عملی و گفتاری است، گفت: در واقع پیشنهاد مذاکره ارائه صورت می‌گیرد و در مقابل وزیر امور خارجه کشورمان که کانال اصلی گفتگو بشمار می‌رود تحریم می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی‌اظهار کرد: بنابراین به خوبی می‌توان دریافت که ترامپ اصلا با دیپلماسی میانه‌ خوبی ندارد و طرح پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط نیز صرفا ژست سیاسی و نمایشی برای انحراف افکار عمومی‌دنیا است.

وی ادامه داد: به وضوح می‌توان دریافت که رفتار امریکایی‌ها با ایران در رابطه با مذاکره، به معنای تعیین زمین، شرایط بازی و داوری از سوی خود آنهاست که چنین موضوعی با هیچ عقل سلیمی‌قابل پذیرش نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی‌ها نیز به خوبی می‌دانند که توانایی سر عقل آوردن ترامپ را ندارند از این رو برای حفظ برجام تلاش خاصی انجام نمی‌دهند، تصریح کرد: در واقع کشورهای قاره سبز از خودشان استقلال ندارند و با روی کار آمدن ترامپ نیز این وابستگی شدیدتر شده زیرا ترامپ با آنها کاسبکارانه رفتار می‌کند و نمی‌گذارد که آنها خودشان نقشی را ایفا کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: در این میان باید یادآور شد طبق شواهد به نظر نمی‌رسد تلاش‌های رییس جمهور فرانسه برای کاهش تنش و زمینه چینی برای نجات برجام نیز به ثمر برسد زیرا ترامپ از همان ابتدا و طبق رویکرد مذکور با وی برخورد کرد که بیانگر اعتقاد نداشتن به دیپلماسی و گفتگو است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments