۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
نامزد دموکرات:

ترامپ باید استعفا دهد

پرونده تلاش ترامپ برای بهره‌گیری شخصی از اختیارات ریاست‌جمهوری هر روز ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد. روند مقدماتی استیضاح آغاز شده و دموکرات‌ها در تلاشند تا این پرونده را به ابزاری برای کنار زدن ترامپ

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، افشای تلاش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای سوءاستفاده از اختیاراتش جهت بدنام کردن «جو بایدن» بخت اصلی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی، به آغاز روند مقدماتی استیضاح منجر شده است.

ترامپ متهم است که رئیس‌جمهور اوکراین را برای پیشبرد تحقیقات قضایی علیه پسر بایدن، «هانتر»، که عضو هیأت مدیره یک شرکت اوکراینی است، تحت فشار قرار داده است. این ماجرا به «اوکراین‌گیت» معروف شده و هر لحظه اخبار تازه‌ای در مورد آن منتشر می‌شود.

بِتو اورورک نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری گفته است: «بهترین مسیر ممکن این است که این رئیس‌جمهور استعفا دهد و به کشور اجازه دهد که دردش التیام یابد».

به نوشته پایگاه «هیل»، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری و عضو سابق کنگره آمریکا معتقد است، تا زمانی که ترامپ در قدرت است، اتحاد در کشور و التیام‌بخشی به دردهای موجود در آمریکا ناممکن است.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید با انتشار اطلاعات بیشتر در مورد پرونده اوکراین‌گیت، به مرور میزان حمایت افکار عمومی‌از استیضاح ترامپ در حال افزایش است.

پلوسی که روز شنبه در نشستی به میزبانی پایگاه «تگزاس تریبیون» صحبت می‌کرد، گفت: «در افکار عمومی، کفه ترازو کاملا تغییر کرده است؛ کسی نمی‌داند، شاید باز هم تغییر کند. اما در حال حاضر بعد از انتشار شکایت و گزارش بازرس کل و رویکرد بی‌اعتنای دولت در قبال این مسئله، مردم آمریکا دارند به تصمیم متفاوتی می‌رسند.»

او از جمله دموکرات‌هایی بود که پیش از این همواره با استیضاح ترامپ مخالفت می‌کرد و می‌گفت این اقدام می‌تواند نهایتا به ضرر دموکرات‌ها تمام شود. با این وجود، وی هفته گذشته به جمع حامیان استیضاح پیوست و رسما تحقیقات مقدماتی را به جریان انداخت.

وی در مورد اینکه چرا نظرش تغییر کرده، گفت انتشار اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد ترامپ او را به این نتیجه رسانده که باید استیضاح را آغاز کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x