۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

ترامپ اعتقادات مذهبی سناتور جمهوری‌خواه را زیر سوال برد

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر با حمله لفظی به سناتور جمهوری‌خواه، اعتقادات مذهبی و استدلال‌های او برای موافقت با استیضاح خود را زیر سوال برد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، برغم مختومه شدن پرونده استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سنای این کشور، او بار دیگر سناتور میت رامنی، نماینده جمهوری خواه ایالت یوتا را برای دادن رای موافق به استیضاحش هدف حمله لفظی قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت: من مطلقا اشتباهی مرتکب نشدم. همه این را می‌دانند. میت رامنی هم این را می‌دانست. این (استیضاح) مایه ننگ بود و او نیز می‌دانست.

او در ادامه از استدلال رامنی برای دادن رای به محکومیت او در پرونده استیضاح انتقاد کرد و گفت: آن‌ها گزارش دادند که او (رامنی) موضوع [اعتقادات] مذهبی خود را به ندرت مطرح می‌کند و ناگهان این مسئله را پیش می‌کشد. کی پیش از این شنیده بودی که او از دین و اعتقاداتش حرف بزند؟

رئیس جمهور آمریکا گفت: اگر رامنی برای اعتقادات مذهبی اش رای موافق به استیضاح من داد، پس چرا به هر دو بند استضاح رای موافق نداد. به یکی رای موافق و به یکی رای مخالف داد. اگر مسئله فقط دین است پس احتمالا باید به دو بند رای موافق می‌داد.

رامنی تنها سناتور جمهوری خواهی بود که به یکی از بند‌های استیضاح ترامپ رای موافق داد. رامنی در توضیح دلایل خود برای دادن رای موافق به محکومیت ترامپ گفت من در پیشگاه خود قسم یاد کرده ام که در اجرای عدالت بی طرفانه عمل کنم.

رئیس جمهور آمریکا یک روز پس از تبرئه شدنش در مجلس سنا، از میت رامنی به شدت انتقاد کرد. رئیس جمهور آمریکا گفت: چند هفته پیش و حتی دیروز، جمهوری خواهان و رهبران شجاع ما، این خرد و قدرت را داشتند که آنچه را که همه می‌دانند صحیح است، انجام دهند. من از کسانی که از اعتقاد خود برای توجیه کارهایشان که می‌دانند اشتباه است، استفاده می‌کنند، (اشاره به میت رامنی) دل خوشی ندارم. همچنین از کسانی که می‌گویند «برای تو دعا می‌کنم» (اشاره به نانسی پلوسی) در حالی که می‌دانند حقیقت ندارد هم خوشم نمی‌آید.

میت رامنی بار‌ها اعتقادات مذهبی خود را به عنوان دلیلی برای متهم کردن رئیس جمهور آمریکا عنوان کرده است. در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، زمانی که از او پرسیده شد آیا از ترامپ متنفر است، گفت از هیچ کس متنفر نیست، زیرا مذهب او کاتولیک است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of