Tuesday 25 February 2020 | سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
بازدید: 99

تذکر حسن رسولی درباره مدیران کهنسال شهرداری تهران

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت از تاریخ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، هیچ فرد بازنشسته شده‌ای از سوی شهرداری تهران به کار گرفته نشده است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسن رسولی درباره تذکر خود به شهرداری تهران مبنی بر به کارگیری مدیرانی که شامل قانون بازنشستگی می‌شوند، گفت: «از تاریخ قانون منع به کارگیری بازنشستگان، هیچ فرد بازنشسته‌ای از سوی شهرداری تهران به کار گرفته نشده است.»

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه کرد: «قانون مذکور صرف نظر از کم و کیفی که در اجرا دارد، معطوف به این است که افرادی که بر اساس فرایند دقیق اداری و حقوقی بازنشسته می‌شوند، نباید مورد به کارگیری مجدد باشند. البته قانونگذار عکس این موضوع را نمی‌گوید یعنی افرادی که سنواتشان پر شده است و ۳۵ سال خدمت با مدرک کارشناسی ارشد یا ۳۰ سال خدمت با مدرک کارشناسی دارند، به کار گرفته نشوند.»

وی افزود: «آنچه من به دنبالش بودم به کار نگرفتن و ادامه ندادن به خدمت نیروهای کهنسال در حوزه‌های مدیریتی بود که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از سوی مجلس تداوم استمرار خدمت این افراد را منع نکرده است بلکه انتصاب مجدد را ممنوع کرده است. فرض کنید من امروز معاون شهردار هستم و ۵۰ سال سابقه کار دارم و هنوز بازنشسته نشدم، قانون مصوب مجلس نمی‌گوید که آقای شهردار موظف است از ادامه کار من جلوگیری کند بلکه می‌گوید اگر معاون یک بخش هستم و شهردار بخواهد در جای دیگری حکم جدید بدهد، این حق را ندارد.»

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بازنشستگی انواعی دارد، گفت: «یک نوع بازنشستگی مربوط به پر شدن سنوات است. مثلا زنان می‌توانند با ۲۰ سال سابقه کار مفید تقاضای بازنشستگی کنند. برخی بازنشستگی‌ها این است که نیاز به تقاضای فرد نیست و مقام اجرایی می‌تواند راسا برای بازنشستگی اقدام کند. بنابراین آقای شهردار می‌تواند برای بازنشسته کردن همکارانی که سقف سنواتی آنها پر شده است، اقدام کند اما الزامی‌ندارد و قانونگذار هم این موضوع را الزام نکرده است.»

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of