۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

تذکر‌هاشمی‌به شهرداری به دلیل عدم تأمین سرانه‌های خدماتی در پایتخت

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بحث تأمین سرانه‌های خدماتی بر اساس استاندارد باید در تهران مورد توجه قرار گیرد، گفت: معضل کمبود سرویس بهداشتی باید برطرف شود.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن‌هاشمی‌در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر در تذکری به شهرداری اظهار داشت: طرح جامع و تفصیلی تهران و اسناد بعدی آن که از تصویب آن طرح بیش از ۱۲ سال گذشته، هنوز به درستی اجرایی نشده است.

وی افزود: بحث تامین سرانه‌های خدماتی بر اساس استاندارد در تهران مدنظر قرار نگرفته و کمبودهایی به ویژه در زمینه تاسیسات و تجهیزات داریم که معضل سرویس بهداشتی از این جمله مسائل است.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری باید چند چشمه سرویس بهداشتی را تاکنون در پایتخت در نظر می‌گرفته ولی محقق نشده، هرچند که موضوع در کمیسیون ماده پنجم هم مطرح شده است.

وی ادامه داد: نباید از دید جامعه و مدیریت شهری موضوع سرویس بهداشتی دور بماند؛ چراکه جامعه به سمت سالمندی است و کمبود سرویس بهداشتی نوعی معضل به شمار می‌رود.

هاشمی‌خاطرنشان کرد: مراکز پسماند منطقه‌ای، آتش نشانی، اورژانس شهری و بهداری‌ها نیز از جمله موضوعات دیگر است که باید مسئله تاسیسات و تجهیزات در آن مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است اظهار داشت: تاسیسات شهری در طرح تفصیلی پایتخت باید پایش شود و لازم است که بسته سرمایه‌گذاری تامین تا از بودجه مشارکت عمومی‌بتوانیم استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل تصویب کلیات لایحه درآمد پایدار از مجلس تشکر می‌کنم، گفت: کسانی که موضوع را پیگیری کرده‌اند، اعم از نمایندگان مجلس و شورای عالی استان‌ها اقدام موثری انجام داده و این مسئله حاصل زیادی برای مدیریت شهری دارد.

هاشمی‌گفت: امیدواریم به زودی مراحل آخر این لایحه نیز به تصویب برسد و شاهد درآمد پایدار برای شهرداری باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments