۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵

تدوین برنامه آبخیزداری در ۲۶ میلیون هکتار حوزه آبخیز تالاب های کشور

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از تدوین برنامه آبخیزداری و آبخوانداری در گستره ۲۶ میلیون هکتار حوزه های آبخیز مشرف به تالاب های کشور خبر داد.

به گزارش  گروه اقتصاد سلامتی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، ابوالقاسم حسین پور با اعلام این خبر گفت: از مجموع ۲۶ میلیون هکتار حوزه های آبخیز مشرف به تالاب های کشور‌، تاکنون ۵ میلیون هکتار مطالعه شده و طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در سطح بیش از ۳ میلیون هکتار اجرا شده است.

حسین پور، حفظ منابع آب، خاک و پوشش گیاهی، افزایش نفوذ باران، کاهش تبخیر، تقویت و پایداری جریان های آبی و کاهش بار رسوبی منتهی به تالاب ها را از جمله اهداف طرح های آبخیزداری و آبخوانداری برشمرد.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها افزود: عملیات اجرایی در بخشی از حوضه تالاب های کشور از جمله تالاب انزلی، میانکاله و خلیج گرگان در سال جاری در حال انجام است.

شایان ذکر است ۱۵۲ تالاب با وسعت سه میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار در کشور وجود دارد که آبخیزداری و آبخوانداری برابر سیاست های ستاد ملی هماهنگی مدیریت تالاب های کشور در قالب برنامه های مصوب احیای تالاب های مذکور در دستور کار سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments