۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

تداوم فرآیندهای گذشته عقلانی و علمی نیست

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران:تداوم فرآیندهای گذشته حتی با وجود درستی عقلانی و علمی نیست چراکه بی اعتنایی به دستاوردهای علمی آفت‌های بزرگی را به شهرها و روستاهای کشورمان در آینده خواهد زد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) محمدحسین بوچانی در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و ششمین جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی که امروز در برج میلاد تهران برگزار شد با بیان اینکه کج کار کرده شهرها و روستاهای ما نتیجه برخی روندهای اشتباه است، اظهار داشت: باید به یک دگردیسی در حوزه مدیریت روی بیاوریم.

وی با تاکید بر اینکه تداوم فرآیندهای گذشته حتی با وجود درستی عقلانی و علمی نیست، افزود: بی اعتنایی به دستاوردهای علمی آفت‌های بزرگی را به شهرها و روستاهای کشورمان در آینده خواهد زد.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ادامه داد: مستندات و بررسی ها نشان می دهد با وجود همه تلاشهای جمعی که برای کشورمان ایران انجام شده دستاوردها به صورت دقیق نمایان نشده است.

بوچانی با بیان اینکه باید روی روشها و فرآیندها بازنگری کنیم، گفت: برای بازنگری به علم و پژوهش و تحقیق نیاز داریم. معتقدم اغتشاش کالبدی در شهر و روستا قابل بازنگری و تولید است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث اعتنای مدیران به دستاوردهای علمی و پژوهشی است، تصریح کرد: شهرها و روستاها نباید آزمایشگاه مدیران و برخی تصمیمات بی برنامه باشند.

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با بیان اینکه برای کاهش مشکلات شهرها باید به علم و خرد جمعی توجه کنیم، عنوان کرد: اگر با یک نگاه سیاست گذاری به شهرها نگاه کنیم دو موضوع جلب مشارکت همه ذینفعان شهرها وضرورت توجه به علم و دانش و پژوهش را پیش روی داریم.

بوچانی با بیان اینکه با روش‌های علمی می توان مشکلات شهرها را حل کرد، افزود: باید به تدریج به سمت شکوفایی گام برداشت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments