۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

تداوم شیب صعودی ابتلا به کرونا در برزیل،هند و مکزیک

طی شبانه‌روز گذشته در هند 1115 نفر، در برزیل 504 نفر و در مکزیک 703 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از آناتولی،براساس آخرین آمار وزارت بهداشت هند، شمار قربانیان ویروس کرونای جدید (کووید-۱۹) در این کشور با مرگ ۱۱۱۵ مبتلا طی ۲۴ ساعت گذشته به ۷۳ هزار و ۸۹۰ نفر رسید.

همچنین با شناسایی ۸۹ هزار و ۷۰۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، شمار مبتلایان در این کشور به ۴ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۱۲۸ نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر تاکنون ۷۴ هزار و ۸۹۴ بیمار کرونایی در هند بهبود یافته‌اند.

بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، هند از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه دوم جهان قرار دارد.

– برزیل

وزارت بهداشت برزیل طی گزارشی اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با مرگ ۵۰۴ مبتلا طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۲۷ هزار و ۴۶۴ نفر رسیده است.

بر این اساس، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل نیز با شناسایی ۱۴ هزار و ۲۶۹ مورد جدید طی این مدت زمانی به ۴ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۳ نفر افزایش یافته است.

تاکنون ۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۳۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل بهبود یافته‌اند. برزیل با بیش از ۲۱۱ میلیون نفر جمعیت، کانون شیوع کرونا در آمریکای لاتین است.

– مکزیک

براساس آمار وزارت بهداشت مکزیک، مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور با ثبت ۷۰۳ مورد جدید مرگ ناشی از این بیماری در یک روز گذشته به ۶۸ هزار و ۴۸۴ نفر رسید.

همچنین تعداد کل بیماران کرونایی در مکزیک نیز با مشاهده ۵ هزار و ۳۵۱ مورد جدید آلوده به این بیماری به ۶۴۲ هزار و ۸۶۰ نفر افزایش یافت. تاکنون ۴۵۱ هزار و ۱۵۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در مکزیک سلامت خود را باز یافته‌اند.

آمار روزانه قربانیان کرونا در مکزیک برای نخستین بار در ۲۷ مه از ۵۰۰ نفر گذشت. اولین مورد ابتلا به کرونا در مکزیک روز ۲۸ فوریه و اولین مورد فوتی نیز ۱۹ مارس مشاهده شد.

گفتنی است بیماری کووید-۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به پاندمی شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x