۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷

تدابیر مقام معظم رهبری فصل الخطاب عبور از تحریم ها و بحران کرونا

معاون بهداد ناجا در يادداشتي با اشاره به سخنراني مقام معظم رهبري در روز عيد سعيد قربان، فرمايشات روشنگرانه ايشان را فصل الخطاب براي عبور از بحران کرونا عنوان کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار  محمد رضا حسینی در این یادداشت آورده است: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا در کشور و تلاش بی وقفه کادر درمان در ارائه خدمات به بیماران کرونایی، مقام معظم رهبری؛ از اولین کسانی بودند که با ارسال پیام تشکر و قدردانی، کادر درمان را مورد تفقد و لطف قرار دادند و در این مدت نیز در پیام هایی خطاب به پزشکان و پرستاران و کلیه اعضای تیم درمان، روحیه نشاط و تاب آوری را در آنها تقویت کردند.

مقام معظم رهبری در فرازهایی از سخنرانی عید بزرگ قربان مجدداً حساسیت عملکرد کادر درمان در مواجهه با بحران کرونا را مورد تأکید قرار دادند و مأموریت کادر درمان در مواجهه با این بحران را بزرگ و سنگین توصیف کردند.

ایشان با قدردانی از جامعه پزشکان و پرستاران و کادر درمان به عنوان صف مقدم مبارزه با این بیماری نوپدید بر لزوم همکاری مردم و نهادهای مختلف با ستاد ملی مقابله با کرونا و کارشناسان بهداشت تأکید کردند و این ستاد را مرجع عمل خود اعلام کردند تا حجت را بر مردم و مسئولان تمام کنند.

در همین راستا فرمانده معظم کل قوا در فرمایشات گران قدر خود با اشاره به تلاش، ایثار، از خودگذشتی و همبستگی مردم در این شرایط بحرانی بار دیگر احساس مسئولیت نسبت به سلامت فردی و اجتماعی و همدلی مردم و مسئولان با نهادهای بهداشتی را خاطرنشان کردند.

رهبرفرزانه انقلاب در سخنان خود بار دیگر لزوم جدی گرفتن تدابیر پیشگیرانه ستاد ملی مقابله با کرونا را مورد تأکید قرار دادند همچنان که پیش از این نیز با بیان اینکه” هرنوع کمک به سلامت جامعه و عدم شیوع این بیماری یک عمل حسنه و هر اقدام کمک کننده به شیوع این بیماری یک عمل سیّئه است” حجت را در جدی گرفتن اصول مراقبتی و پیشگیرانه بر همه اقشار و آحاد جامعه تمام کردند.

در راستای عمل به همین تدابیر و توصیه های خردمندانه ایشان بود که رزمایش” کمک های مؤمنانه”و همدلی بی بدیل بین مردم و مسئولان و کادر درمان سبب شد تا موج اول بیماری کرونا را پشت سر بگذاریم و در کنترل این بیماری در رده کشورهای موفق دنیا باشیم.

ایشان با توجه به در پیش رو بودن ماه محرم، نحوه اجرای برنامه های مناسبتی در این ماه را تابع دستورالعمل ها و تدابیر بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کردند تا به همه اختلاف سلیقه ها در نحوه برگزاری مراسم و چالش ها و نگرانی ها از انتقال این ویروس در تجمعات و هیئت و دستجات عزاداری پایان دهند.

مقام معظم رهبری در خصوص مسئله تحریم ها نیز علاج قطعی تحریم ها را تکیه بر توان داخلی عنوان کردند تا حجت را بر همه بدخواهان نظام تمام کنند.

بی شک در مواجهه با موج دوم کرونا و دور جدید تحریم ها نیز با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا و تحت زعامت روشنگرانه ایشان این تهدیدها را به فرصتی برای تکیه بر ظرفیت ها و توان داخلی بدل خواهیم کرد.

همچنان که توصیه ها و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری همواره راهگشای ما در پشت سر گذاشتن تحریم ها بوده است امروز نیز در مواجهه با بحران دیگری از نوع بیماری با فصل الخطاب قرار دادن تدابیر دلسوزانه ایشان و گوش به فرمان ولایت بودن به فضل و یاری خداوند و در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) از این بحران نیز عبور خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments