۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

تخلفات پروژه پالادیوم باید تعیین تکلیف شود

عضو شورای شهر تهران گفت: معاونت قضایی از شورای شهر، شهرداری و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا و همچنین از کمیسیون ماده ۱۰۰ خواسته تا اقدام به تعیین تکلیف تخلفات این پروژه کنند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد سالاری در صد و هفتاد و یکمین با اشاره به تخلفات پروژه پالادیوم اظهار کرد: من ۴ مهر ۹۶ در خصوص تخلفات ساختمانی این پروژه بزرگ مقیاس تذکر دادم و ۲۰ روز بعد نیز ۱۴ نفر از اعضای شورای شهر تهران در این در خصوص تذکر مجدد دادند.

وی با بیان اینکه این پروژه علی رغم اینکه مجموعه قابل توجهی از بارگذاری‌های متخلفانه را در دوره‌های مختلف داشته و با همراهی شهرداری آنها را تثبیت کرده است، افزود: اما ایجاد زیر گذر و پل، تعدی شفاف به حقوق عمومی‌شهر بوده است.

عضو شورای اسلامی‌شهر تهران با بیان اینکه معاونت قضایی دادستانی کل کشور چندین نامه در مورد تخلفات پالادیوم نوشته است، گفت: معاونت قضایی از شورای شهر، شهرداری و کمیسیون شهرسازی و معماری شورا و همچنین از کمیسیون ماده ۱۰۰ خواسته تا اقدام به تعیین تکلیف  تخلفات این پروژه کنند.

سالاری در ادامه با بیان اینکه مشاور وزیر راه و شهرسازی در چندین مکاتبه این موضوع را پیگیری کرده است، تصریح کرد: سازمان بازرسی شهرداری تهران به صورت جدی به موضوع ورود و گزارش کاملی را تهیه کرده و خواستار جمع‌آوری این تخلفات شده است.

وی اضافه کرد: رای بدوی ماده صد صادر شده اما متاسفانه رایزنی‌های مالک و شهرداری منطقه موجب شده این رای تبدیل به نظریه شود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی‌شهر تهران با اشاره به ایجاد پل و تونل در شارع عام تخلف واضح و مبرهن است، عنوان ‌کرد: بعد از نظریه و گذشت چند ماه، رای بدوی صادر شده و رای تجدید نظر متاسفانه چندین ماه در کمیسیون ماده ۱۰۰ مانده و دوباره رایزنی‌های شهرداری و برخی افراد صاحب نفوذ، باعث شده که مجدداً نظریه شود، بلکه از این ستون به آن ستون فرجی شود.

سالاری با بیان اینکه اینگونه جایگاه نهاد نظارتی و شورای شهر زیر سوال می‌رود و هیچ راهی دیگر نمانده جز اینکه ما از شهردار تهران طرح سوال کنیم، تاکید کرد: لذا من تقاضا دارم این موضوعات پیگیری شود اگر چنین موضوعاتی به نتیجه نرسد عملاً مابقی تذکرات در مورد سایر پروژه‌های دارای تخلف هم به سرانجام نمی‌رسد.

وی در ادامه به تصمیم اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در مورد پادگان  ۰۶ اشاره کرد و گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان بالاترین مرجع حوزه ماموریت‌های شهرسازی و معماری علی رغم اینکه اعضای شورای شهر در جلسات این شورا حق رای ندارند اما به نظرات آن‌ها اهمیت می‌دهند.

عضو شورای اسلامی‌شهر تهران ادامه داد: در ابتدای شروع به کار شورا در جلسه شورای عالی شهرسازی در خصوص پادگان ۰۶ به عنوان مدعو شرکت کردیم و بنده با بارگذاری بیش از یک و هفت دهم میلیون متر مربعی در آنجا مخالفت جدی کردم.

سالاری اضافه کرد: علیرغم اینکه این پادگان در فرآیند تدوین طرح تفصیلی در پهنه s122  با بارگذاری قابل توجه قرار گرفته بود اما شورای عالی و وزیر راه و شهرسازی و رئیس جلسه به تذکر ما به عنوان کسی که در آنجا رای نداشتیم توجه کردند و یکسال و نیم پروژه را به تعویق انداختند و دیروز علی‌رغم اینکه هنوز هم راضی نیستیم این بارگذاری به ۶۳۰ هزار متر مربع تقلیل پیدا کرد و قرار شد  ۳۵ هکتار از فضای این پادگان تقدیم شهر و شهرداری شود اما متاسفانه شهرداری تهران علی رغم اینکه تمام ابزار را در دست دارد به نظرات اعضا اهمیت نمی‌دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x