۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌‌‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تخصیص منابع مطابق طرح آمایش سرزمین

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌‌‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین برای کشور یک ضرورت است، اعلام کرد: مقرر شده تمامی فعالیت‌های صنعتی، تجاری و اقتصادی از طریق این طرح انجام شود.

 

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت(طبنا)،احمد تشکینی ظهر روز چهارشنبه در جلسه تبیین آمایش صنعتی و معدنی  در سالن جلسات اتاق بازرگانی گفت :  آمایش در واقع  یافتن گزینه‌هایی مناسب برای افزایش و پایداری توان سرزمینی در جهت برآورد نیازهای جامعه است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم  طرح آمایش را در اولویت کاری خود قرار داده‌ است اظهار داشت : با انجام طرح آمایش می توان تخصیص منابع را برای پروژه های مختلف اقتصادی و صنعتی به خوبی  و بر اساس برنامه به منظور شناسایی ظرفیتهای موجود در حوزه صنعت و معدن انجام داد.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌‌‌های بازرگانی وزارت صمت با بیان اینکه وزارت صمت در نظر دارد تا آمایش صنعتی، معدنی و تجاری را برای هر استان تهیه کند بیان داشت : با اجرای  این طرح، همکاری بین دستگاهی نیز تقویت شود و به تعداد هر استان یک سند خواهیم داشت.

تشکینی با اشاره به ۲ سرفصل  اصلی طرح آمایش سرزمین افزود: در اولویت اول یک نقشه صنعتی، معدنی و تجاری برای هر استان تهیه می شود و سپس مشخص می شود که برای احیای واحدهای صنعتی راکد و احیای معادن و توسعه فعالیت های اقتصادی قوی و کارآمد و تکمیل پروژه های اقتصادی نیمه تمام چه برنامه ای را داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه برای اجرای بهتر این طرح تمامی ذی نفعان صنعت، معدن و تجارت را در این کار دخیل کرده ایم، تصریح کرد: اگر برنامه و سند تدوین شد، مشوق هایی برای اجرای این طرح در همه استان ها در نظر گرفته می شود

خبرنگار : زهرا نوری-زنجان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments