۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تخصیص بیش از ۶۰ درصد یک میلیارد یورو/ وعده تغییر وضعیت نیروهای پرستاری؛ در حد وعده باقی ماند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بخشی از معوقات کادر درمانی پرداخت شده و پیگیری اختصاص مابقی یک میلیارد یورو به وزارت بهداشت برای پرداخت کارانه نیروهای درمانی و پرستاری هستیم.

دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی، نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری سلامت؛ درباره وضعیت پرداخت کارانه ها و تقویت نیروهای کادر درمانی اظهار کرد: براساس مسئولیتی که دارم و این موضوع را پیگیری کردم، در مورد یک میلیاردیورویی که قرار بود به وزارت بهداشت تخصیص پیدا کند، بیش از ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.

وی ادامه داد: از این میزان بخشی از آن مربوط به پرداخت کارانه های نیروهای کادر درمان بوده و بخشی هم مربوط به تامین دارو و تجهیزات. پرداخت بخشی از این پاداش ها و کارانه های معوق شش ماهه پرداخت شده است.

میرمحمدی میبدی تاکید کرد: در مجلس هم پیگیر این موضوع هستیم تا مابقی این کارانه ها به پرستاران و کادر درمانی پرداخت شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  در پاسخ به این سوال که برخی از نیروهای کادر درمانی به دلیل کمبود نیرو در شیفت های طولانی کار می کنند برای تامین نیروی مورد نیاز چه اقدامی انجام خواهند داد؛ اظهار کرد: برای کمبود نیروهای پرستاری از خود وزیر یعنی دکتر نمکی هم سوال کردم، قول و وعده ای داده شد تا کسانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند از جمله پرستاران، کادر درمانی و حتی نیروهای خدماتی یا نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه با فروکش کردن موج اول و دوم این وعده کمرنگ شد دوباره و اقدام خاصی صورت نگرفت و دوبار هم از دکتر نمکی طرح سوال کردم که گفتند در حال پیگیری است.

میرمحمدی میبدی افزود: گیر کار در وزارت بهداشت و درمان نیست بلکه گیر کار در سازمان امور استخدامی است که آقایان به وعده خود عمل نمی کنند و واقعا جای سوال و گله و انتقاد دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حالیکه همه ادارات و کشور تعطیل است کادر درمانی باید ۲۴ ساعته ارائه خدمت کنند و خیلی وقت ها هست که این کادر مدت ها موفق به ملاقات خانواده خود نمی شوند و عمل نکردن سازمان امور استخدامی به وعده تغییر وضعیت کادر درمانی نهایتا کم لطفی است و به این موضوع منتقد هستیم و خدمات باید این سازمان به وعده خود توجه بیشتری کنند و ما این موضوع را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

 

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments