۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان خبر داد:

تخریب ۸۱ مورد ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی اصفهان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان از تخریب مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،همتعلی انصاری با اشاره به تخریب ۸۱ مورد ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی اصفهان بیان کرد:  این قلع و قمع در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی بخش روستای حسین آباد تحت پوشش مرکز جهاد کشاورزی براآن شمالی با دستور مقام محترم قضایی انجام شد.

وی یادآور شد: اراضی با قابلیت کشاورزی در شهرستان اصفهان محدود هستند که به منظور حفظ امنیت غذایی از ابتدای سال جاری تا کنون طی هفده مرحله تعداد ۱۵۳۲ واحد تغییر کاربری غیر مجاز در شهرستان اصفهان تخریب شد.

 این مقام مسئول ادامه داد: مساحت بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی حاصلخیز کشاورزی از چنگ سودجویان آزاد و انشاءالله به چرخه تولید برمی‌گردد این تعداد در مقایسه با سال  قبل حدودا۱۰ برابر افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، از شهرواندان اصفهانی درخواست کرد: ضمن درک اهمیت موضوع حیاتی تامین غذای مردم، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، کارشناسان زحمت کش جهاد کشاورزی را در حراست و پاسداری از باغات و اراضی زراعی که سرمایه های تجدیدناپذیر ملی هستند همراهی نمایند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments