۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

تخریب جامعه پزشکی به نوعی سرمایه سوزی است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: تخریب جامعه پزشکی سبب کاهش اعتماد مردم به این قشر و نوعی سرمایه سوزی است.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از روابط عمومی‌سازمان نظام پزشکی، دکتر محمدرضا ظفرقندی در مراسم گرامیداشت روز پزشک با اشاره به این که هر جامعه‌ای بر دو ستون سلامت و امنیت استوار است، بیان کرد: باید قدردان این نعمت‌ها باشیم و اگر این ستون‌ها متزلزل شوند جامعه متضرر خواهد شد بنابر این باید قدر متولیان این ستون‌ها را بدانیم.

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی دلسوز مردم است؛ افزود: سعی می‌کنیم در روز پزشک ثروت عظیم جامعه را حفاظت و حراست کرده و نگذاریم این قشر آسیب ببیندزیرا برخی با جوسازی خاص و ادبیات نامناسب سعی در تخریب پزشکان دارند.

وی با بیان اینکه پزشکان در زمان جنگ خدمات فراموش نشدنی به مردم ارائه دادند، ادامه داد: پزشکان در خطوط مقدم جبهه‌ها حضور داشتند و در تمام بحران‌ها یاری رسان مردم بوده‌اند، در سیل اخیر نیز شاهد خدمت‌رسانی آنها بوده‌ایم.

رئیس سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: جامعه پزشکی دو هدف اصلی دارد یکی اینکه کنار مردم باشد و دوم اینکه آلام مردم را تسکین دهد. ما وقتی حال خوبی داریم که کودکی درمان شود و لبخند رضایت بر لبان مادر بنشیند و این بزرگترین سرمایه است که امیدواریم با کمک یکدیگر آن را حفظ کنیم.

ظفرقندی با بیان این که در سال ۸۸ حدود ۲۲هزار دانشجوی پزشکی داشتیم و اکنون ۴۸هزار دانشجوی پزشکی داریم؛ خاطرنشان کرد: تا سال ۱۴۰۴ در زمینه پزشکی به تعادل می‌رسیم و اگر کمیت‌ها بدون توجه به زیرساخت‌ها افزایش پیدا کند؛ کیفیت کاهش می‌یابد.

وی یاد آور شد: باید مسائل را با نگاه کارشناسی و دور ازجنجال دنبال کنیم زیرا جامعه پزشکی تحت هجوم‌های متعددی قرار دارد که این نوعی سرمایه‌سوزی است. اگر می‌گوییم این مباحث نباید مطرح شود به این دلیل نیست که کسی به جامعه پزشکی انتقاد نکند، بحث این است که اگر حرمت‌ها شکسته شود اعتماد به سرمایه‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments