۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

تحریم های جدید؛ فشار تبلیغاتی آمریکا است/ فروش سلاح براساس سیاست های نظام

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا هر کاری برای تحریم ایران می توانسته انجام داده اما نتوانست ایران را به زانو دربیاورد و همچنان راه ایران مقاومت است.

سید محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره مباحث مطرح شده در خصوص بازگشت تحریم ها، افزود: چیز جدیدی از تحریم ها برنمی گردد و هرچه آمریکایی ها از دستشان برمی آمده تحریم کرده اند و اقدام دیگری نیست که انجام بدهند.

وی با اشاره به اینکه اینها ترفند تبلیغاتی آمریکا علیه ایران است، معتقد است: موضوعی تسلیحات است که ما از ابتدا هم تحریم تسلیحاتی بوده ایم و در برجام بندی وجود دارد که براساس آن این تحریم ها تا یک ماه آینده برداشته می شود.

میرتاج الدینی تاکید کرد: آمریکا نتوانست در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران موفق شود و شورای امنیت و همچنین کشورهای ۱+۵ هم با این موضوع مخالفت کردند. یکسری تحریم های یکجانبه از طرف آمریکا بوده، هست و در آینده هم آمریکا این فشارها را دارد و راه ما مقاومت در برابر آمریکا مانند گذشته است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا تلاش زیادی برای به زانو درآوردن ایران کرد اما نتوانست و ما هم راه های زیادی برای دور زدن تحریم ها داریم که آمریکا اگر بخواهد دست از پا خطا کرده و به عنوان مثال کشتی های ما را بازرسی کند با برخورد متقابل جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

وی درباره تاثیر این فشارها و تحریم ها بر تامین داروی مورد نیاز کشور اظهار کرد: ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز ما در داخل کشور تولید می شود و مواد اولیه بخش عظیمی از آن هم در داخل کشور وجود دارد و بخشی هم وارداتی است و محدودیتی در این باره نداریم. از طرفی دولت آنچه نیاز کشور از نظر دارو است را تامین کرده و بعد از این هم باید تامین کند، البته ارزهای بلوکه شده در خیلی از کشورهای داریم که می توانیم با پرداخت آن دارو وارد کنیم.

میرتاج الدینی در پاسخ به این سوال که با برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی آیا ایران اقدام به فروش سلاح خواهد کرد، گفت: فروش تسلیحات طبق سیاست های نظام انجام خواهد شد.

خبرنگار: محمدسیاح

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments