Tuesday 25 February 2020 | سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
بازدید: 122

تحریم‌ها باعث ایجاد مشکلات در تامین کاتالیست شده است/ لزوم استفاده از اسکوترهای برقی

شهردار تهران گفت: تحریم‌ها باعث شده که در مسئله سوخت و یا کاتالیست با مشکلاتی مواجه شویم اما شهرداری تهران همه این مشکلات را حل خواهد کرد‌.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیروز حناچی در نشست روز جهانی بدون خودرو و پیوستن ایران به کمپین جهانی حمل و نقل پاک با اشاره به اینکه کلانشهرها و شهرها بر خلاف متفاوت بودنشان مشکلات شبیه به هم دارند، گفت: همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ با آلودگی هوا و ترافیک دست و پنجه نرم می‌کنند‌.

وی با بیان اینکه در همه کلانشهرهای دنیا راه‌حل‌ها برای برطرف کردن مشکلات به هم شباهت دارند، افزود: توسعه حمل و نقل و کاهش استفاده از سوخت فسیلی مهمترین راهکار برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در تهران ۸۰ درصد آلودگی به دلیل مصرف سوخت فسیلی است، تصریح کرد: از این رقم ۴۰ درصد به دلیل استفاده از خودروهاست.

حناچی در ادامه با تاکید بر اینکه ما در مورد استفاده از دوچرخه اهداف فزاینده‌ای را در پیش گرفته‌ایم، گفت: هم‌اکنون در خصوص استفاده از دوچرخه سهمی کمتر از یک درصد داریم در حالی که برخی از شهرهای موفق دنیا مانند وین ادعا دارد که استفاده از دوچرخه را تا ۷ درصد افزایش داده و به دنبال بالابردن این رقم نیز است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های ما عدم توسعه معابر است، یادآور شد: توسعه معابر باعث افزایش تقاضای سفر جدید و حضور خودروها می‌شود به همین دلیل ما باید از این گردونه باطل خارج و به دنبال افزایش حمل و نقل عمومی پاک باشیم.

شهردار تهران ادامه داد: اگر مردم بدانند در چه شرایطی قرار داریم قطعا در راستای حل آنها به ما کمک می‌کنند. ما هم‌اکنون با مشکلاتی مانند چاقی، افزایش وزن، دیابت، فشار خون و غیره نیز در نتیجه عدم تحرک مواجه هستیم که باید آنها را هم درمان کنیم.

حناچی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم از سد این مشکلات عبور کنیم استفاده از دوچرخه به یک الزام و امری واجب برای سلامتی تبدیل شود. امیدواریم تا انتهای دوره مدیریتمان بتوانیم حداقل سهم دوچرخه را به ۴ درصد افزایش دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سال گذشته در تهران روزهای هوای پاک افزایش و ذرات معلق نیز کاهش پیدا کرد، گفت: این نتیجه تلاش‌های وزارت نفت برای بهبود کیفیت سوخت و همچنین جدی تر شدن معاینه فنی خودروهای معمولی و سنگین است.

شهردار تهران تصریح کرد: تحریم‌ها باعث شده که در مسئله سوخت و یا کاتالیست با مشکلاتی مواجه شویم اما شهرداری تهران همه این مشکلات را حل خواهد کرد‌.

حناچی به توسعه خطوط جدید مترو اشاره کرد و افزود: برای اینکه سرفاصله قطارها ۲.۵ دقیقه شود، ۲ هزار واگن کم داریم اما با وجود تحریم‌ها به دنبال افزایش واگن‌های مترو هستیم.

وی با اشاره به لزوم استفاده از اسکوترهای برقی تصریح کرد: باید از فرصت‌ها حداکثر استفاده را برای ارتقای کیفیت زندگی مردم داشته باشیم.

شهردار تهران ضمن تشکر از نماینده یو ان دی پی بیان کرد: تهران مدام در معرضا خطر زلزله قرار دارد به همین دلیل امیدواریم با همراهی یو ان دی پی بتوانیم در حوزه بافت فرسوده اقداماتی انجام دهیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of