۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲

تب سنجی و نمونه گیری از ۲۱۰۰ مسافر در پایانه های مرزی خوزستان

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان از تلاش نجاتگران این جمعیت درغربالگری و نمونه گیری 2 هزار ویکصد مسافر از ابتدای طرح نوروزی تا کنون در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان ؛علی پهلوان در تشریح اجرای طرح غربالگری در۲ پایانه مرزی شلمچه و چذابه و انجام تست های تشخیصی PCR و رپید ابتلا به ویروس کرونا گفت:از ۲۴ اسفند ماه وبا توجه به مصوبه پنجاه و نهم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ۲ ایستگاه نمونه گیری تست تشخیصی PCR و رپید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مرزبانی در مرزهای استان مستقرشده و وظیفه غربالگری تردد کنندگان از پایانه های مرزی خوزستان را برعهده گرفته اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان در ادامه افزود: دراین مدت بیش از۲ هزار و یکصد مسافر تب سنجی شده و حدود ۲ هزارتست تشخیصی رپید و۵۰۰ تستPCR نیز مورد نمونه گیری قرار گرفته است.

وی همچنین اظهار داشت ۲۱۶ نجاتگر این جمعیت با حضور مستمر در ایستگاه های غربالگری و نمونه گیری، مدافعان سلامت در پایانه های مرزی استان خوزستان بوده اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x