۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

تبعات ابتلای نخست‌وزیر به کروناویروس روسیه برای پوتین

یک عفونت تأیید شده در رأس دولت، ضربه ای به تلاش های پوتین برای نشان دادن اوضاع تحت کنترل می‌زند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا (خبرگزاری سلامت) به نقل از Skynews، اکنون نخست وزیر روسیه نیز میخائیل میوشستین آزمایش کووید-۱۹ مثبت داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، او در جریان یک کنفرانس ویدئویی به ولادیمیر پوتین از نتایج تست کروناویروس خود اطلاع داد. او گفت که دولت به طور معمول به کار خود ادامه خواهد داد. این درحالی است که تعداد موارد در روسیه از نقطه عطف سنگین صدهزار(۱۰۰۰۰۰) نفر عبور می کند. در رده بندی جهانی ویروس، بزرگترین کشور روی زمین هم اکنون هشتمین کشور آلوده است که بیشتر از چین و ایران قربانی دارد.

پوتین

اما هنوز هم  این کشور از نظر مرگ و میر کم، با بیش از ۱۰۰۰ کشته، در رده های پایین قرار دارد. این امر به اثربخشی قابل توجه هر دو آزمایش و درمان اشاره دارد که شواهد حکایتی از داخل بیمارستان‌های روسی، به ویژه در مناطق خارج از مسکو ، نشان می دهد که چنین نیست.

تجهیزات کم و قیمت پایین نفت، زنگ خطری برای پوتین

 شهر اوفا در ۸۴۰ مایلی شرق مسکو را در نظر بگیرید. پزشکان بیمارستان اصلی آنجا هفته جاری با آقای پوتین تماس ویدیویی گرفته و خواستار بررسی کامل در مورد چگونگی موفقیت بیمارستانشان در برابر کووید-۱۹ شد.
در ۶ آوریل، بیمارستان آنها تحت قرنطینه دو هفته ای قرار گرفت. پرسنل پزشکی گفتند تجهیزات کافی و جایی برای خواب نداشتند و بسیاری از آنها هنگام بیماری به کار خود ادامه می دادند.
مسکو تلاش کرده است تا ظرفیت تخت‌خواب خود را که اکنون در حدود ۲۰،۰۰۰ عدد است،  با پیشنهاد ۷۰۰۰ تخت بیشتر، افزایش دهد زیرا ویروس علیرغم بیش از یک ماه قرطینه، همچنان در حال گسترش است.
سقوط فاجعه بار قیمت نفت در روسیه از بین می رود و او را در شرایط فزاینده‌ی اقتصادی قرار می‌دهد. مدتی در طی این بیماری همه گیر، آقای پوتین مستحکم نشسته بود اما آن زمان تمام شد.
مترجم:معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments