۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

تا کنون۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر پوشش مرحله سوم غربالگری کووید-۱۹ قرار گرفتند

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تا کنون3 میلیون و 500 هزار نفر از ساکنان واقع در مناطق این دانشگاه زیر پوشش مرحله سوم غربالگری کووید-19 قرار گرفتند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر محمد حسن درخشان با بیان اینکه مرحله سوم غربالگری ویروس کرونا از مرداد ماه سال جاری با زیر پوشش قرار دادن تمامی ساکنان زیر پوشش این دانشگاه و با اولویت بیماران مزمن آغاز شده است اظهار کرد: در این برنامه گروه های پرخطر شامل بیماران دیابتی ، فشارخون بالا، زنان باردار ، سالمندان و افراد با نمایه توده بدنی بالاتر از  ۴۰ و کودکان کمتر از ۵ سال در اولویت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: بر اساس این برنامه  علاوه بر غربالگری کووید ۱۹ ارائه خدمات سلامت  به افراد جامانده به صورت غیر حضوری انجام می شود که در موارد لزوم طبق دستورالعمل وزارت بهداشت در برخی مراقبت ها از افرادجهت دریافت خدمت حضوری دعوت به عمل می آید.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از مجموع ۵ میلیون و ۱۶۰ هزار جمعیت زیر پوشش یک میلیون و ۱۹۸ هزار نفر در گروه های پرخطر و خاص قرار دارند اظهار کرد: تا کنون ۷۷.۶ درصد از افراد پرخطر و به طور کلی ۶۷.۵ درصد کل ساکنان زیر پوشش دانشگاه تحت غربالگری قرار گرفته اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x