۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
امید مال وردی خبر داد:

تا پایان سال افراد فاقد بیمه بدون ارزیابی وسع دفترچه بیمه رایگان دریافت می کنند.

مسئول روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: کلیه افرادی که فاقد پوشش بیمه درمانی باشند می توانند با مراجعه به پرتال سازمان بیمه سلامت به آدرس ihio.gov.ir ، قسمت پوشش اجباری سلامت همگانی، نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان اقدام نماید.

به گزارش خبرگزاری سلامت از اصفهان،مال وردی افزود:  بیمه شدگانی که دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت می‌کنند بر اساس ضوابط صرفاً می‌توانند از خدمات درمانی بخش دولتی استفاده نمایند. این افراد در صورت تمایل به استفاده از خدمات بخش خصوصی می‌تواند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا ثبت درخواست ارزیابی وسع  به میزان ۵۰ درصد تخفیف دفترچه بیمه ایرانیان دریافت و از خدمات درمانی در بخشهای خصوصی  نیز بهره‌مند شوند.

وی گفت:  با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا و به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه  تا پایان سالجاری کلیه افرادی که متقاضی دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان یا دفترچه بیمه روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت باشند، می‌توانند بدون انجام ارزیابی وسع با مراجعه تدریجی به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد یا سایت سازمان بیمه سلامت از مزایای دفترچه بیمه سلامت رایگان استفاده نمایند. همچنین افرادی که دفترچه بیمه سلامت همگانی یا روستائی فاقد اعتبار داشته باشند می توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع ، دفترچه رایگان دریافت کنند.

مال وردی  در خصوص تاریخ اعتبار دفاتر بیمه سلامت نیز افزود: اعتبار کلیه دفترچه‌های بیمه بجز دفاتر بیمه ایرانیان که از ابتدای امسال تا پایان سالجاری به اتمام رسیده است به صورت اتوماتیک تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ در سیستم بیمه‌ای سازمان تمدید شده و در صورت داشتن برگه سفید، جهت تعویض و تمدید  نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان نمی باشد. ایشان افزود:  بیمه‌شدگان عزیز جهت اطمینان از اعتبار دفاتر خود می توانند با کد دستوری#۱۶۶۶* اعتبار جدید دفترچه بیمه خود را مشاهده نمایند.

مسئول رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بیمه سلامت استان در پایان گفت:  مرکز تماس ۱۶۶۶ به صورت شبانه روزی با هدف ارائه خدمات مشاوره ، اخذ نظر، انتقاد ، پیشنهاد و شکایت در دسترس بیمه شدگان می باشد.  سامانه ۱۶۶۶ علاوه بر پاسخگویی شبانه روزی ، روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت ۱۰ لغایت ۱۱ صبح با حضور مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت پاسخگوی سوالات بیمه شدگان می باشد .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments