۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
شانه‌ساز خبر داد:

تایید اثر بخشی یک قلم داروی گیاهی بر درمان کرونا

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ضمن تایید اثر بخشی یک قلم داروی گیاهی بر درمان کرونا، گفت: برای اولین بار در جهان، مطالعات بالینی ۴ قلم داروی کرونا در ایران به پایان رسید.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  خانه ملت،  محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو  امروز در حاشیه جلسه بررسی آخرین وضعیت دارو‌های حیاتی در مجلس در رابطه با  صدور مجوز تولید برای ۴ داروی گیاهی مؤثر در درمان کرونا، گفت: این دارو‌ها از میان تعداد زیادی دارو  انتخاب شد که برخی  ادعا می‌کردند در کمک به درمان و یا درمان قطعی کرونا می‌توانند موثر باشند.

پایان مطالعات بالینی ۴ قلم داروی کرونا

معاون وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی کشور، گفت: یک قلم از این دارو‌های گیاهی قطعا با آمار و مطالعات بالینی که انجام شده می‌تواند کرونا را درمان کند و دو قلم دیگر فعلا به عنوان کمک درمان مطرح است و یک قلم دیگر از این دارو‌ها نیز در شرف اخذ مجوز است.

شانه ساز با بیان اینکه مطالعات بالینی بر روی بیش از ۷۰ قلم داروی گیاهی در حال انجام است، تصریح کرد: این اولین بار در جهان است که می‌توانیم در حوزه دارو‌های طبیعی و گیاهی بررسی‌های علمی انجام دهیم و آمار به دست آمده بسیار رضایت بخش است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments