۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱

تایوان کاپیتان چینی را به جرم قتل دزدان دریایی سومالی متهم کرد!

دادستان‌ها هشت سال پیش در تایوان کاپیتان یک قایق ماهیگیری را به کشتن چهار دزد دریایی سومالی متهم کردند! با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، دادستان‌ها هشت سال پیش در تایوان کاپیتان یک قایق ماهیگیری را به کشتن چهار دزد دریایی سومالی متهم کردند!

این چهار نفر در سپتامبر ۲۰۱۲ در اقیانوس هند به ضرب گلوله کشته شدند.

این قتل‌ها پس از انتشار تصاویر تلفن همراه از این حادثه در فضای مجازی آشکار شد.

مظنون گفت که دزدان دریایی سومالیایی ادعا شده به سمت قایق وی و سه قایق دیگر که در منطقه ماهیگیری می‌کردند، شلیک کردند، قبل از اینکه یکی از قایق‌های ماهیگیری موفق شود این افراد را به دریا بیاندازد.

دادستان گفت، علیرغم اینکه می‌دانستند این افراد در این مرحله راهی برای دفاع از خود ندارند، مظنونین به مقامات گفتند که به مأموران امنیتی پاکستانی خود دستور داده‌اند که به آن‌ها شلیک کنند تا آن‌ها نتوانند از آنجا دور شوند و از دیگر دزدان دریایی بخواهند کشتی او را بربایند.

قتل در تایوان حداقل ده سال زندان دارد!

مطابق گزارش رسانه‌های محلی، این کاپیتان به اتهام قتل و کنترل اسلحه متهم شده است.

تایوان و دزدان دریایی

این قتل‌ها پس از جا ماندن تلفن همراه حاوی تصاویر این حادثه در تاکسی‌ای در فیجی فاش شد و توسط کسی پیدا شد که فیلم را در سال ۲۰۱۴ در یوتیوب منتشر کرده بود.

در این ویدئو، چهار مرد در آب دیده می‌شوند که برخی از آن‌ها به بقایا می چسبند، در حالی که ۴۰ گلوله مهمات به سمت آن‌ها شلیک می‌شود. شنیده می‌شود که مردی به ماندارین دستور می‌دهد.

گروه‌های مبارزاتی سال‌ها استدلال کرده‌اند که این حادثه مواردی را در مورد بی‌قانونی در دریا و عدم تنظیم مقررات در صنعت ماهیگیری تایوان برجسته کرده است.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، دادستان‌ها حکم نسبتاً ملایمی را توصیه کرده‌اند زیرا دزدان دریایی ادعایی ابتدا آتش گشوده‌اند.

قتل در تایوان حداقل ۱۰ سال حبس دارد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments