۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳

تایوان می‌گوید کشورهای اروپایی در پروژه زیردریایی کمک می‌کنند

وزارت دفاع تایوان در اعتراف نادری که این برنامه حساس تنها از ایالات متحده کمک نمی‌گیرد گفت: کشورهای اروپایی در حال کمک به پروژه زیردریایی بومی تایوان هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Reuters، وزارت دفاع تایوان در اعتراف نادری که این برنامه حساس تنها از ایالات متحده کمک نمی‌گیرد گفت: کشورهای اروپایی در حال کمک به پروژه زیردریایی بومی تایوان هستند.

تایوان، که چین ادعا می‌کند قلمرو خود است، سال‌ها تلاش کرده است تا نیروی زیردریایی خود را تغییر دهد، که برخی از آن‌ها به جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. برای ناوگان چین که شامل شناورهایی با قابلیت پرتاب سلاح هسته‌ای است، هیچ تطبیقی ندارد.

دولت ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ برای تولید کنندگان آمریکایی چراغ سبز نشان داد تا در این برنامه شرکت کنند، اقدامی که به طور گسترده‌ای به این جزیره کمک می‌کند تا قطعات اصلی را تأمین کند، هرچند مشخص نیست که کدام شرکت‌های آمریکایی درگیر آن هستند.

تایوان همکاری کره شمالی را تکذیب می‌کند!

در اواخر روز جمعه، وزارت دفاع تایوان در بیانیه‌ای گزارشی را در نشریه The National Interest مستقر در ایالات متحده، که به گزارش‌های خبری تایوان از سال ۲۰۱۹ استناد می‌کند، مبنی بر اینکه کره شمالی درباره کمک به تایوان در مورد زیردریایی‌ها بحث کرده است، تکذیب کرد.

تایوان و کمک‌های غرب

در توسعه زیردریایی‌های ما هرگز ارتباطی با کره شمالی وجود نداشته و نخواهد داشت. در این بیانیه آمده است که کمک‌ها توسط کشورهای مهم اروپا و آمریکا انجام می‌شود، بدون آنکه جزئیاتی ارائه شود.

کشورهای اروپایی به دلیل ترس از عصبانیت چین، به طور کلی از مجاز بودن فروش اسلحه به تایوان محتاط هستند، هرچند در سال ۲۰۱۸ تایوان گفت که در مورد طرح ناوگان جدید زیردریایی با یک شرکت مستقر در قلمرو جبل الطارق انگلیس صحبت می‌کند.

دو تا از چهار زیردریایی فعال تایوان در دهه ۱۹۸۰ در هلند ساخته شده‌اند، اگرچه متعاقباً این کشور از فروش لوازم دیگر به این جزیره خودداری کرد.

فرانسه نیز ناوچه و جنگنده‌ به تایوان فروخته است. این جزیره سال گذشته اعلام کرد که به دنبال خرید تجهیزات از فرانسه برای به روزرسانی سیستم تداخل موشکی کشتی‌ها است.

شرکت CSBC با حمایت دولتی این جزیره ساخت زیردریایی‌های جدید را سال گذشته آغاز کرد و هدف آن تحویل اولین کشتی از هشت کشتی برنامه ریزی شده در سال ۲۰۲۵ بود.

وزیر دفاع این جزیره ماه گذشته اعلام کرد که ایالات متحده صادرات فناوری حساس برای تجهیز ناوگان را تصویب کرده است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments