Wednesday 26 February 2020 | چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
بازدید: 38

تاکید چین، کره‌جنوبی و ژاپن به حل مساله کره‌شمالی از طریق مذاکره  

چین، کره جنوبی و ژاپن بر تعهد خود به حل و فصل گفت‌وگو محور مساله کره‌شمالی تاکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، رئیس‌جمهوری کره جنوبی امروز(سه شنبه) پس از نشست با “آبه شینزو”، نخست‌وزیر ژاپن، و “لی کچیانگ”، نخست وزیر چین، در شهر “چنگدو” استان سیچوان این کشور اعلام کرد، سئول، پکن و توکیو در نشست سه‌جانبه در “چنگدو” با کمک به برگزاری مذاکرات کره‌شمالی و آمریکا برای پایان دادن به برنامه هسته‌ای پیونگ‌یانگ موافقت کردند.

“مون جائه این”‌ افزود، برقراری صلح در شبه جزیره کره به نفع هر سه کشور(کره جنوبی، چین و ژاپن) است.

مون دوشنبه به کره شمالی هشدار داد، بن بست در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا و افزایش تنش در شبه جزیره به نفع پیونگ‌یانگ نیست.

مون دوشنبه در دیدار با “شی جین پینگ”، رییس جمهوری چین در پکن، ضمن قدردانی از تلاش های چین برای کمک به خلع سلاح هسته ای کره شمالی ، ابراز امیدواری کرد، پکن و سئول همکاری نزدیک‌تری برای کمک به از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته ای داشته باشند.

نشست سه جانبه امروز، هشتمین نشست سه جانبه بین کره جنوبی، ژاپن و چین بود. نشست قبلی در مه سال گذشته در توکیو برگزار شد.

مذاکرات مستقیم “دونالد ترامپ” و “کیم جونگ اون”، سران آمریکا و کره شمالی، در سنگاپور، هانوی و منطقه غیرنظامی در مرز دو کره برای متقاعد کردن کیم به موافقت با خلع هسته ای کشورش راه به جایی نبرد. مذاکرات نمایندگان هسته ای دو کشور نیز پس از نشست هانوی ترامپ و کیم متوقف شد.

شبکه “سی ان ان” آمریکا دوشنبه به نقل از یکی از مقامات آشنا به طرز تفکر کیم اعلام کرد، احتمالا کره شمالی در سال جدید رویکرد سختگیرانه ای در قبال آمریکا اتخاذ می کند که حذف خلع سلاح هسته ای از دستور کار مذاکرات، بخشی از این رویکرد خواهد بود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of