۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴

تاکید پلوسی بر استیضاح ترامپ حتی به قیمت واگذاری کنگره

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: استیضاح موفقیت آمیز ترامپ ارزش آن را دارد که دموکرات‌ها در انتخابات سال ۲۰۲۰ اکثریت مجلس نمایندگان را از دست بدهند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، به گزارش روز گذشته (شنبه) تارنمای آمریکایی هیل، «نانسی پلوسی» در مصاحبه با سازمان غیر انتفاعی «تگزاس تریبیون» در ایالت تگزاس آمریکا چنین استدلال کرد که پیگیری دستور کار کنگره برای مسوول دانستن رئیس جمهوری بسیار مهم تر از سیاست است.

در این مصاحبه از وی سووال شد: با توجه به انتخابات پیش رو آیا علاقه ای دارید که هریک از مسائل مطرح کنونی بر توانایی شما برای کنترل مجلس نمایندگان در سال ۲۰۲۰ تاثیر بگذارد؟

پلوسی پاسخ داد: این مساله اهمیتی ندارد. اولین مسوولیت ما حفظ و حراست و دفاع از قانون اساسی آمریکا است.

وی افزود: برخی می‌گویند موضوع استیضاح خطرات سیاسی در پی دارد اما این مساله مهم نیست زیرا نمی‌توانیم رئیس جمهوری در ایالات متحده داشته باشیم که سوگندی که خورده و وفاداری به این سوگند، امنیت ملی و انسجام انتخاباتی ما را تضعیف می‌کند.

اظهارات پلوسی بدنبال افزایش حمایت‌ها از موضوع استیضاح ترامپ مطرح شده است.

نظرسنجی جدید «ان پی آر» شبکه «پی بی اس و ماریست» نشان می‌دهد که ۴۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند و ۴۶ درصد مخالف آن هستند.

در نظرسنجی جدید هیل و «هریس ایکس» نیز ۴۷ درصد از پاسخ دهندگان حمایت خود را از استیضاح ترامپ اعلام کردند.

دهها نفر از سیاستمداران دموکرات نیز با سخنان مشابهی در روزهای گذشته بر لزوم استیضاح رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده‌اند. از همین رو، انتظار می‌رفت که نانسی پلوسی نیز از طرح استیضاح ترامپ حمایت کند. این در حالیست که وی پیشتر در موضوع کمک روسیه به ستاد انتخاباتی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با استیضاح وی موافقت نکرده بود.

تلاش‌های تازه برای استیضاح ترامپ هنگامی‌آغاز شد که جزییات مکالمه تلفنی بحث‌برانگیز وی با «ولودیمیر زیلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین به رسانه‌ها درز کرد.

جنجال‌ها بر سر رایزنی ترامپ با یک رهبر خارجی در شکواییه یک افشاگر ناشناس مطرح شده که بحث‌هایی را درباره امکان سوء استفاده رئیس جمهوری آمریکا از قدرت خود برای اهداف سیاسی برانگیخته است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments