۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸

تاکید و اصرار IOC بر رعایت قوانین توسط ورزشکاران

کمیته بین المللی المپیک بار دیگر به ورزشکاران هشدار داد تا قوانین مقابله ای با کووی19 و پروتکل ها را به درستی و به دقت رعایت نمایند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک ، پس از اقدام برخی از شناگران در برداشتن ماسک های خود بر روی سکو و در آغوش گرفتن دیگر ورزشکاران، کمیته بین المللی المپیک هشدار داد که ورزشکاران از مقررات سختگیرانه کووید۱۹ که در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعمال می شود ، معاف نیستند. مارک آدامز ، سخنگوی ریاست IOC ، از ورزشکاران خواست تا از قوانین پیروی کنند؛ قوانینی که بر اساس آن شرکت کنندگان در المپیک باید همیشه ماسک بر صورت داشته باشند ، به جز در مسابقات ، تمرین ، غذا خوردن یا خواب. به آنها اجازه داده شده است تا برای مدت زمان ۳۰ ثانیه ماسک خود را برای مدت کوتاهی پشت تریبون بردارند.
همچنین به شرکت کنندگان در این بازی ها گفته شده است که ارتباط اجتماعی با سایر ورزشکاران را محدود کنند و از عکس های دسته جمعی روی سکوها نیز پرهیز کنند. بر اساس آیین نامه های برگزاری مراسم مدال ، به ورزشکاران گفته شده است که بر روی سکوی خود بایستند و از دیگر مدال آوران خود فاصله بگیرند. سخنگوی رئیس IOC گفت: “به هر میزان که دست اندکار بازی های هستید، ما از همه خواستار پیروی از قوانین هستیم. رعایت قوانین نه تنها یک موضوع خوب بلکه یک ضرورت است ، هم برای ورزش و هم برای همه افراد حاضر. این یک پیام قوی را ارسال می کند ، بنابراین لطفاً کتاب های بازی را دنبال کنید. ما درک می کنیم که هیجان وجود دارد و احساس ورزشکاران را داریم اما متأسفانه مجبور شدیم قوانین را سختگیرانه تر کنیم. این پیام ها نه فقط به ورزشکاران بلکه به طور مداوم منتقل می شود. رعایت مقررات به نفع ما و منافع همه است

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments