۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
نماینده مردم انزلی در خانه ملت:

تامین کالاهای اساسی تورم زا نیست/ با احتکار برخورد جدی شود

یک نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر برخورد سخت با محتکران کالاهای مهم و اساسی مردم گفت: طرح تامین کالاهای اساسی از طریق کالابرگ تورم زا نیست.

احمد دنیامالی در گفتگو با خبرنکار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در باره موضوع کالابرگ تامین کالاهای اساسی اظهار کرد: موضوعاتی از این دست شاید امروز از طریق سیستم های فضای مجازی و شبکه ای قابل اجرا باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا طرح تامین کالاهای اساسی تورم زا نیست، افزود: اینطور نسیت چراکه ما برای تامین کالاهای اساسی ای که ارز ۴۲۰۰ تومانی می دهیم وبرای توزیع مناسب و عادلانه آن باید رفتارهایی داشته باشیم که از التهاب جامعه در برابر آن جلوگیری کنیم.

دنیامالی تصریح کرد: متاسفانه زمانیکه بحرانی یا هر اتفاق معمولی ای رخ می دهد برخی از کالاها یا احتکار می شوند یا سر از بازار سیاه درمی آورند. مثلا آرد! زمانیکه این آرد کیسه ای ۵۰ هزار تومان ارزش دارد و بیرون ۴۵۰ هزار تومان ارزش داشته باشد هم به سمت قاچاق می رود و شبکه های دلالی و احتکار.

این نماینده مجلس افزود: بنابراین اینها نکاتی است که باید به آنها توجه کرد ضمن اینکه همچنان باور دارم امروز زمانی است که سازمان تعزیرات حکومتی و دولت باید با موضوع احتکار برخورد کنند.

وی تاکید کرد: بدین معنا که هر جایی انباری داشتیم که برخی کالاهای اساسی را در آنجا احتکار کردند باید نیروی انتظامی، قوه قضاییه و سازمان تعزیرات حکومتی به سراغ آنها بروند و سخت و جدی با آنها برخورد کنند.

دنیا مالی اضافه کرد: باید جلوی احتکار و احتکار کنندگان را بگیریم و نگذاریم که آثار سوء این اتفاق به جامعه برگردد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments