۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

تامین مالی؛ مهمترین مشکل جذب معلمان نهضت سوادآموزی و حق التدریس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح تعیین تکلیف معلمان نهضت سوادآموزی و حق التدریس در صحن رای آورده اما مهمترین بحث در این باره تامین منبع مالی است تا در آینده با مشکل مواجه نشود.

محمدرضا احمدی، نماینده مردم رشت در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ درباره تعیین وضعیت معلمان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: طرح ساماندهی معلمان نهضت سوادآموزی و حق التدریس در صحن مجلس رای آورد و برای کمیسیون ارسال شد.

وی ادامه داد: در طرح در کمیسیون به دست کارگروه سپرده شد تا بر روی مباحث مطرح شده بحث و بررسی صورت بگیرد.

احمدی تاکید کرد: صرفا مطرح کردن موضوع کار بسیار راحتی است ولی اجرای این طرح نیاز به یکسری پیش شرط ها دارد. یکی از این پیش شرط ها تامین اعتبار است که باید تخصیص داده شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نمی توان نیروها را جذب کرد و بعد از چند سال وزارت آموزش و پرورش بگوید که با مشکل مالی برای پرداخت هزینه ها مواجه است. حداقل باید منبعی را در نظر بگیریم تا بتوان حقوق و مزایای این معلمان را از آن منبع پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه این موضوع در کارگروه های تخصصی کمیسیون آموزش در حال بررسی است، در پاسخ به این سوال که این مشکل سابقه تاریخی دارد آیا با گذشت حداقل یک دهه از این مشکل نباید منبع مالی مشخص می شد؛ اضافه کرد: بسیاری از این نیروها جذب شده اند؛ ۱۷ هزار نفر در یک دوره جذب و ۶ هزار نفر هم گفته شده بدون آزمون جذب شوند با این حال همه کارها با حرف درست نمی شود.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x