۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

تامین اجتماعی به ۶۵۰ هزار کردستانی خدمات می‌دهد

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان ضمن اشاره به الکترونیکی شدن خدمات در تامین اجتماعی استان، از ارائه خدمات این اداره‌کل به 650 هزار کردستانی زیرپوشش خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سید صلاح قریشی اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی و در راستای پیشگیری از این بیماری سعی شده خدمات به سمت غیرحضوری برود و در همین راستا ۳۰ نوع خدمات به صورت الکترونیکی به مردم ارائه شد و بیش از ۷۰ میلیون بار مراجعات به شعب این سازمان را کاهش داد.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان اضافه کرد: در حال حاضر در استان کردستان ۶۵۰ هزارنفر زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۲۱۰ هزار بیمه شده در استان کردستان داریم، گفت: ۱۱ هزار میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال بابت خدمات کوتاه‌ و بلندمدت و بیمه بیکاری از اول امسال به جامعه هدف ارائه شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۵۵۹ هزار و ۵۳۳ نفر بیمه شده اصلی و تبعی در استان زیرپوشش تامین اجتماعی هستند و ۱۰ واحد و ۴ شعبه اقماری به این افراد خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گفته قریشی، ۱۷ هزار و ۸۲۹ کارگاه فعال در استان وجود دارد و ضریب نفوذ بیمه‌ای استان ۴.۵ درصد است.

قریشی با بیان اینکه تمام تلاش ما ارائه خدمات به صورت غیرحضوری به جامعه هدف است، اذعان کرد: تاکید مدیریت سازمان تامین اجتماعی بر ارائه خدمات به صورت غیرحضوری است و به همین منظور سامانه‌های مختلفی راه‌اندازی شده است.

وی در ادامه به اقدامات حوزه ستادی اداره کل تامین اجتماعی در استان پرداخت و گفت: تعیین راهنمایان طرح ۳۰۷۰ در سطح شعب استان، آموزش و راهنمایان و مسئولان واحدهای اجرایی طرح ۳۰۷۰ در سطح شعب استان توسط رابط آموزش، تهیه تراکت‌های تبلیغاتی حاوی فرایند نحوه بهره‌برداری از خدمات غیر حضوری ۳۰۷۰، رصد و پاییش و اخذ مسائل و مشکلات و…از اقدامات انجام گرفته است.

قریشی با بیان اینکه از اول اسفندماه دفترچه درمانی برای هیچ بیمه شده‌ای صادر نخواهد شد، گفت: بیمه شده ما در مراجعه به مراکز درمانی از طریق کد ملی خدمات انجام می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان گفت: مراجعه به پزشک و مراکز درمانی و احراز هویت بیمه‌شدگان از طریق ارائه کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه بیمه امکان‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور استفاده از این امکان لازم است بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایانی که تاکنون در سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی ثبت نام نکرده‌اند، از طریق نشانی eservices.tamin.ir و یا لینک مستقیم از سایت رسمی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی tamin.ir نسبت به ثبت نام و ثبت شماره حساب بانکی اقدام کنند.

قریشی به اثرات ایجاد چنین بستری در سازمان تامین اجتماعی گریزی زد و گفت: دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی، حذف مراجعه فرزندان اناث مستمری بگیران با ثبت هوشمند خاتمه کفالت، ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی تامین اجتماعی، الکترونیکی شدن ابلاغ مفاصاحساب واگذارنده و پیمانکار، استعلام وضعیت دریافت مستمری و ارتباط بیمه‌ای بیمه شدگان، ثبت نام غیرحضوری افراد تبعی توسط بیمه شده اصلی، انعقاد قرارداد ادامه بیمه به طور اختیاری و …از خروجی‌های ارائه این خدمات است.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی کردستان، در طرح ۳۰۷۰ دو خدمت پرداخت کمک هزینه ازدواج و استعلام تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث بیمه‌شدگان غیرحضوری شده است.

وی افزود: بر این اساس از این پس بیمه شدگانی که ازدواج می‌کنند برای اخذ کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه و حتی نیاز به درخواست ندارند و ازدواج‌های ثبت شده و احراز شرایط به صورت سیستمی از طریق تعامل با سامانه‌های ثبت احوال، انجام و همان روز پرداخت صورت می‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x