۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳

تازه ترین مصوبات ستاد مقابله با کرونا در ورزش

سی و هشتمین نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ریاست دکتر محمد اسد مسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به میزبانی فدراسیون شنا و در سالن جلسات استخر ۹ دی برگزار شد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از سایت خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در این نشست که با حضور  دکتر رضوانی رئیس فدراسیون شنا و دیگر اعضا برگزار شد، دکتر مسجدی از در اختیار قرار دادن اماکن ورزشی به عنوان نقاهتگاه به وزارت بهداشت خبر داد.
همچنین مصوب شد کارگروهی با حضور مسئولان فدراسیون های بدنسازی، شنا، پزشکی ورزشی و دفتر امور باشگاه های وزارت ورزش برای بازگشایی باشگاه ها و استخرها بر اساس طرح اماکن ایمن در ورزش پس از دوران تعطیلی ۱۴ روزه تشکیل شود.
در خلال جلسه دکتر فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک در مورد قطعی بودن برگزاری المپیک و در اختیار قرار دادن واکسن برای ورزشکاران از سوی IOC و یا قرنطینه شدن و تست PCR برای کاروان های ورودی تاکید کرد و دکتر رضوانی در مورد تمرینات تیم ملی شنا در استخر آزادی و تمرینات تیم ملی واترپلو در استخر چهار فصل مجموعه انقلاب و شروع مسابقات کسب سهمیه از اواخر اسفند نکاتی را بیان نمود.
فهرست مصوبات سی و هشتمین نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش
–  مقرر شد فهرست به روز رسانی شده آزمایشگاه های مجاز به فدراسیون های ورزشی اعلام شود.
 –  مصوب شد در بازنگری پروتکل ها و دستور العمل ها با استفاده از تست های سریع نحوه نمونه گیری از ورزشکاران از چند روز قبل به زمان بلافاصله قبل از مسابقه تغییر یابد
–  مقرر شد طی نامه ای خطاب به آقای دکتر رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت تعدادی تست سریع در اختیار وزارت ورزش، فدراسیون ها، ادارات کل ورزش و جوانان، فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات های پزشکی ورزشی استان ها قرار گیرد.
– پیشنهاد شد با توجه به رنگبندی شیوع کرونا ویروس شهرها و شهرستان ها تعدادی از اردوها به شهرهای سفید یا زرد منتقل شود.
– مقرر شد فهرست رنگبندی شهرها به صورت هفتگی به فدراسیون ها اعلام شود.
– مصوب شد پروتکل مصوبه نقاهتگاه ها از وزارت بهداشت استعلام شود.
 _ پیشنهاد شد با توجه به خطر میوکاردیت پس از کرونا، مونیتورینگ بازگشت به ورزش به صورت دقیق برای ورزشکاران مبتلا اجرا شود.
– مقرر شد اخذ دستور العمل های اسکی، فوتسال و ژیمناستیک از وزارت بهداشت پیگیری شود.
–  مصوب شد کارگروهی با حضور مسئولان فدراسیون های بدنسازی، شنا و پزشکی و دفتر امور باشگاه های وزارت ورزش برای بازگشایی باشگاه ها و استخرها بر اساس طرح اماکن ایمن در ورزش، پس از دوران تعطیلی ۱۴ روزه تشکیل شود.
–  مصوب شد از وزارت بهداشت برای مونیتورینگ ورزشکاران المپیکی ازطریق نرم افزار Mask اقدام شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x