۰۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸

تازه‌ترین رنکینگ فیفا؛ ایران ۳۱ جهان و دوم آسیا

شاگردان دراگان اسکوچیچ جایگاه دوم خود را در میان تیم‌های قاره کهن حفظ کرده‌اند.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) تازه‌ترین رده‌بندی ماهیانه تیم‌های ملی جهان را اعلام کرد که بر این اساس، تیم ملی کشورمان با ۱۴۹۹.۵۲ امتیاز همچنان در رده سی‌ویکم جهان و دوم آسیا قرار گرفته و تغییری در جایگاهش ایجاد نشده است.

فیفا اعلام کرده با توجه به اینکه تنها یک بازی ملی نسبت به رده‌بندی قبلی برگزار شده، بحرین تنها تیمی بوده که یک پله صعود را تجربه کرده و به رتبه ۹۸ جهان رسیده است.

به این ترتیب تیم‌های ملی بلژیک، فرانسه، برزیل، انگلیس، پرتغال، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، اوروگوئه و دانمارک، رتبه ماه گذشته خود را حفظ کرده‌اند و در جایگاه‌های اول تا دهم این رده‌بندی ایستاده‌اند.

در قاره آسیا ژاپن با ۱۵۰۹.۳۴ امتیاز همچنان صدرنشین است و در رده بیست‌وهشتم جهان جای دارد. پس از ایران هم کره‌جنوبی با ۱۴۶۰.۲۵ امتیاز (رده ۳۹ جهان)، استرالیا با ۱۴۵۷.۴۹ امتیاز (رده ۴۱ جهان) و قطر با ۱۳۹۷.۹۲ امتیاز (رده ۵۸ جهان) به‌ترتیب جایگاه‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در میان تیم‌های گروه C مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پس از ایران، تیم‌های ملی عراق، بحرین، هنگ‌کنگ و کامبوج در رتبه‌های ۶۸، ۹۸، ۱۴۴ و ۱۷۴ رده‌بندی جهانی قرار دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments