۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

تاخیر در برگزاری لیگ فوتبال تاثیری در کیفت آن ندارد

عضوهیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: تاخیر در برگزاری لیگ برتر فوتبال تاثیری در کیفیت آن ندارد.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، «عبدالکاظم طالقانی» در خصوص پرداخت نشدن بخش نخست از قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی افزود: تیم ملی برای همه مردم کشور است و این طورنیست که از فدراسیون انتظارداشته باشید همه امور را برعهده بگیرد. بلکه فدراسیون مسئول امور فنی است تا تیم را برای مسابقات آماده کند و نیاز به تقویت مالی دارد.

وی گفت: وقتی در ایران به فدراسیون فوتبال اجازه درآمدزایی از طریق دریافت حق پخش تلویزیونی نمی‌دهند مجبور هستیم به سراغ حمایت‌های مالی دولتی برویم. همچنین تبلیغات محیطی بخش دیگری از گزینه‌ها برای کمک مالی به باشگاه‌ها است که به صورت حداقلی پرداخت می‌شود. ولی سوال اینجاست که آیا با درآمدهای کم تبلیغات محیطی دورزمین فوتبال، می‌توانیم هزینه‌های یک باشگاه را تامین کنیم؟

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: اگراصلی ترین درآمد باشگاه‌ها که حق پخش تلویزیونی است به فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها پرداخت شود، دیگر نیازی نیست که به دنبال سایر منابع درآمدی باشیم. البته هیات رئیسه و رییس فدراسیون فوتبال برای دریافت این حق بسیار تلاش و پیگیری کردند که هنوز به سرانجام نرسیده است و نیازمند حمایت مسئولان نهادهای دولتی است.

طالقانی در خصوص تاثیر تاخیر برگزاری نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بر کیفیت مسابقات، اظهارداشت: تاخیر در برگزاری رقابت‌های لیگ تاثیری در کیفیت آن ندارد. بلکه با ملزم شدن باشگاه‌ها برای استانداردسازی ورزشگاه‌های خود می‌توانیم در آینده شاهد افزایش کیفیت مسابقات شویم.

وی درباره اینکه استان خوزستان تا چه اندازه استانداردهای لازم برای آماده سازی ورزشگاه‌ها را انجام داده است، اظهار داشت: باشگاه صنعت نفت آبادان تقریبا بیشتر کارهای لازم را انجام داده و فقط فروش الکترونیکی بلیت ونصب گیت‌ها بازرسی از تماشاگران باقی مانده است. البته تا ۱۵ روز این امکانات نیز نصب خواهد شد. همچنین نفت مسجد سلیمان فقط شماره گذاری صندلی‌ها را انجام داده است. ولی سایر زیرساخت‌هایی که ذکر شد هنوز از طریق باشگاه مسجدسلیمان فراهم نشده است. اما  ورزشگاه فولاد خوزستان تقریبا همه امکانات را فراهم کرده و فقط گیت‌ها بازرسی ورودی آن نصب نشده که آن هم در حال انجام است.

رییس هیات فوتبال استان خوزستان ادامه داد: ‌باشگاه‌ها برای فروش بلیت الکترونیک باید با شرکت‌هایی که توانایی انجام این کار را دارند قرارداد امضاء کنند. البته فروش بلیت بر عهده خود باشگاه است و نیاز است سازوکار این موضوع با هماهنگی سازمان لیگ مشخص شود. به عبارتی این الزام برای همه باشگاه‌ها است و نمی‌شود یک باشگاهی این برنامه را انجام دهد و باشگاه دیگری از آن غافل شود.

عضوهیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه نبود کمک داور ویدئویی(VAR) در کیفیت برگزاری مسابقات تا چه اندازه اثر گذار است، گفت: «هدایت الله ممبینی» به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی این سوال شوند.

وی همچنین در خصوص اینکه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها در نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال میسر خواهد شد یا خیر نیز جواب روشنی نداد و گفت که هر چه سیاست‌های کلی نظام است ما همان را اجرا خواهیم کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x