۰۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹

تاثیر ویروس کرونا بر روح و روان جوانان

بنا به گفته محققان آمریکایی، این روزها بیشتر جوانان با مشکلات متعددی، از جمله شرایط بد اقتصادی، دست‌وپنجه نرم می‌کنند و اکنون فاجعه ویروس کرونا، روح و روان آنها را هم به مخاطره انداخته است.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال‌اکسپرس، محققان آمریکایی می‌گویند، از روی آمار مربوط به جمعیت می‌توان فهمید که این روزها جوانان علاقه‌ای به تشکیل خانواده و فرزندآوری نیستند و وضعیت بد مسکن، کار و تحصیل، آنها را در ناامیدی قرار داده است و این سرخوردگی با شیوع گسترده ویروس کرونا، شرایط را بدتر کرده و روح و روان جوانان را بیش از پیش به چالش کشیده است.

ویروس کرونا می‌تواند یکی از تجربه‌های بدی باشد که اثر آن تا مدت‌ها روی جوانان باقی می‌ماند. آنها می‌بینند که والدین‌شان، متولیان شهرها، مدارس و همچنین دولت چگونه در برابر این مشکل ناتوان مانده‌اند و به همین دلیل دچار سرخوردگی می‌شوند.

بنا به گفته این محققان آمریکایی، بسیاری از جوانان به این نتیجه رسیده‌اند که سیستمی را که والدین و پدر و مادربزرگ‌هایشان طرح‌ریزی کرده‌اند، نمی‌تواند از پس مشکلات جامعه امروز برآید و بسیار ناکارآمد است. آنها احساس می‌کنند که دیگر نباید به سیستم‌های فعلی زندگی‌شان اعتماد کنند، چرا که فقط شاهد شکست پشت شکست هستند.

در جوامع امروزی با وجود اینکه حرف از اجتماع واحد هست، اما شرایط به‌گونه‌ای پیش رفته که هرکس صرفا به دنبال کار و خواسته خود است. دقیقا به همین دلیل است که علی‌رغم وجود شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مردم و البته جوانان رفتاری نامتعارف از خود نشان می‌دهند و احتیاط نمی‌کنند.

ویروس کرونا در جهان، افراد بسیاری را بیمار کرده است و این وضعیت در آمریکا  روز به روز بحرانی تر می‌شود و موارد ابتلا و مرگ‌ومیر بین افراد ۲۰ تا ۴۴ ساله به تعداد بیشتری مشاهده می‌شود.

محققان می‌گویند، جوانانی که از وضعیت زندگی خود رضایت نداشتند، اکنون در این شیوع کرونا بیش از پیش در معرض صدمات روحی و جسمی هستند.

به گزارش طبنا، ویروس کرونا بر روح و جسم جوانان پیامدهای مخربی خواهد داشت و مسئولان هر جامعه باید خود را برای مقابله با این صدمات آماده کنند.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x