Thursday 27 February 2020 | پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
بازدید: 77
دبیر هیئت رییسه شورای عالی استان‌ها عنوان کرد؛

تأمین حداقل ۶۰ درصد از بودجه شهرداری‌های دنیا توسط دولت‌ها

دبیر هیات رییسه شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه در دنیا حداقل 60 درصد از بودجه شهرداری‌ها توسط دولت صورت می‌گیرد، گفت: عدم کمک دولت به شهرداری‌ها به منزله از بین رفتن خدمات عمومی در شهرها و فرو

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت) علی دشتی در خصوص بند ۳ ماده ۴۱ لایحه «مالیات بر ارزش افزوده» و برابر شدن سهم دولت و شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده گفت: در تمام دنیا حداقل ۶۰ درصد از بودجه شهرداری‌ها از طریق دولت تأمین می‌شود. شهرداری‌ها مؤسسات غیر دولتی هستند، ولی در تمام دنیا تحت کمک‌های جدی دولت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها خدمات بسیاری به دولت ارائه می‌کنند، افزود: دولت نباید خودش را از تأمین منابع مالی شهرداری‌ها کنار بکشد. کنار کشیدن دولت به منزله از بین رفتن خدمات عمومی در شهرها و فروش تراکم است.

دبیر هیات رییسه شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: اگر در شهر مشکلی به وجود آید دولت باید پاسخگوی مردم باشد. شهرداری‌ها جزوی از حاکمیت هستند و در صورتی که شهرداری‌ها نتوانند پاسخگو باشند، حاکمیت باید پاسخگو باشد. چگونه می‌خواهند به مردم پاسخ دهند که منابعی وجود ندارد؟

دشتی افزایش سهم شهرداری‌ها ازمالیات برارزش افزوده و برابر شده سهم شهرداری‌ها و دولت را مفید دانست و عنوان کرد: هر میزانی که از سهم مالیات برارزش افزوده برای شهرداری‌ها کم شود به منزله این است که خدمات دهی شهرداری‌ها را برای مردم کم کنیم. در صورت کاهش سهم شهرداری، آن‌ها توان اداره شهر را نخواهند داشت و ناچار هستند به سمت درآمدهای ناپایدرا حرکت کنند. به هر میزان از این درصد کم کنیم به همین میزان چراغ سبزی به مردم و شهرداری‌ها برای شهر فروشی نشان می‌دهیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of