۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کرد:

بی توجهی رئیس جمهور به هشدارها دلیل افزایش آمار فوتی کرونا!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شاهد افزایش آمار فوتی های ناشی از کرونا هستیم که ناشی از بی‌توجهی رئیس‌جمهور به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

زهره الهیان، نماینده مردم تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت، با بیان اینکه در شرایطی که بیماری کرونا شدت یافته ضرورتی برای برگزاری جلسات غیر مهم وجود ندارد، افزود: با توجه به شرایط بحران کرونا و لزوم توجه به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزاری تجمعات و نشست‌های بیش از ۱۰ نفر در شرایط حاضر ممنوع شده است. با این حال متاسفانه مشاهده می‌کنیم که برخی از جلسات تودیع و معارفه در شرایط حاضر از سوی برخی سازمان ها و نهادها مخصوصا مجلس انجام می‌شود که به مصلحت هم نیست.

وی تصریح کرد: از طرفی ضرورتی هم ندارد که در این شرایط تعدادی از مسئولان، نمایندگان و خبرنگاران در یک جا تجمع داشته باشند آن هم برای پوشش یا برگزاری جلسه تودیع و معارفه. مجلس باید قبل از هر دستگاهی به این هشدارها توجه کند و از هیات رئیسه مجلس می خواهیم که این نشست ها را به تعداد معدودی از مسئولان محدود کند.

الهیان تاکید کرد: در این شرایط این نوع تجمعات باعث به خطر افتادن جان مسئولان و نمایندگان و خبرنگاران خواهد شد و از این جهت نشست‌هایی که ضرورتی برای برگزار آن هم به صورت حضوری ندارد، باید به حداقل برسند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به تمدید برخی از محدودیت ها در کشور و شرایط اقتصادی موجود مردم نمی توانند مانند گذشته محدودیت‌ها را رعایت کند، دولت در این شرایط اقتصادی و سیاسی موجود در کشور و همچنین شرایط بین المللی چه اقداماتی در حمایت از مردم می‌تواند انجام دهد گفت: تنها کمکی که دولت در این شرایط باید انجام دهد توجه به مصوبات و هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا است. متاسفانه با عدم توجه دولت و شخص رئیس جمهور نسبت به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا مواجه هستیم و این امر به معنای بی توجهی به نظرات تخصصی و کارشناسی است که مستقیما سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

وی اضافه کرد: همانطور که می بینیم در شرایط حاضر جان بسیار زیادی از هموطنانمان به خطر افتاده و شاهد فوت بسیاری از آنها هستیم که به صورت روزانه رقم می‌خورد و این اتفاق ناشی از همین بی توجهی دولت و شخص رئیس جمهور به همین هشدارها است که اگر این امر اصلاح نشود، در آینده با بحران جدی تر و وسیع تری مواجه خواهیم بود.

الهیان در پاسخ به این سوال که وجود کرونا چه تأثیری در مبادلات اقتصادی و تجاری ایران با سایر کشورها گذاشته است، اظهار کرد: قاعدتاً در شرایط بحران کرونا تبادلات اقتصادی و تجاری هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد و اثرات منفی این بحران بر این حوزه هم جدی خواهد بود که باید هرچه زودتر این بحران کنترل شود تا اثرات زیانبار آن بر اقتصاد کشور هم به حداقل برسد و این محقق نخواهد شد مگر اینکه شخص رئیس جمهور و هیات دولت به نظرات تخصصی ستاد ملی کرونا توجه داشته باشند و در مصوبات هیائت دولت این نظرات اعمال شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند و انتظار ساماندهی اقتصاد را از سوی دولت دارند، با توجه به اینکه دولت نشان داده که نمی‌تواند کار خاصی برای بهبود روند اقتصادی انجام دهد، آیا می‌توان انتظار داشت دولت در دوران باقی مانده اش اقتصاد را سامان دهد، تصریح کرد: قاعدتاً دولت باید در شرایط حاضر تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین بخش تولیدی قرار دهند و در این راستا هم اگر کمکی از مجلس نیاز باشد، مجلس این آمادگی را دارد تا با تمام ظرفیت برای رفع موانع و مشکلات وارد عمل شود.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments