Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
بازدید: 101
افشین استوار در گفتگو با طبنا:

بیماری‌های غیر واگیر مهمترین تهدید سلامتی کشور

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر بیماری های واگیردار مانند فشاز خون مهمترین تهدید سلامتی در کشور به حساب می‌آیند.

افشین استوار در حاشیه مراسم تقدیر از دست اندرکاران طرح بسیج ملی فشار خون در گفتگو با خبرنگار طبنا گفت: یکی از مهمترین عوامل تهدید سلامت در کشور ما بیماری‌های غیر واگیردار هستند .
وی افزود: بیماری‌های غیر واگیردار سالانه عامل مرگ و میر بیش از ۳۰۰ هزار مرگ در کشور می شود که بر اساس آمارها ۸۰ درصد موارد مرگ و میر به حساب می‌اید اما از این میان یک سوم این مرگ‌ها بر اثر فشار خون بالا رخ می‌دهد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: بسیاری از مشکلات مانند سکته مغزی، سکته قلبی، نارسایی‌های کلیه و مشکلات گوارشی بر اثر بالا بودن فشار خون رخ می دهد .این در حالی است که بیش از یک سوم بزرگسالان در کشور به فشار خون بالا مبتلا هستند و نکته اینجا است که نیمی از آنها از بیماری خود خبر ندارند.

استوار افزود: بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف افزایش آگاهی عمومی از فشار خون بالا، علل و عوامل و پیامدهای آن و نیز اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشار خون از اردیبهشت تا تیر ماه سال جاری در کشور اجرا شد.

وی اظهار داشت: در این حرکت عظیم ملی تمامی دستاندرکاران از جمله پزشکان، پرستاران، بهورزان، مراقبین سلامت و سایر کارکنان حوزه سلامت با کمک همه بخش‌های دولتی و غیر دولتی و داوطلبین موفق شدند در یک کار بین بخشی، آگاهی مردم را نسبت به این معضل بهداشت عمومی افزایش دهند و امروز از آنها تقدیر می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of