Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
بازدید: 174
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا در تراز جهانی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا، این مرکز درمانی را در تراز جهانی و موجب فخر و افتخار ایران عنوان کرد.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید کامل تقوی نژاد در ادامه سفر خود به استان فارس، با حضور در بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا، از نزدیک با این مجموعه آموزشی، پژوهشی و درمانی آشنا شد.

وی در حاشیه این بازدید، بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا  را نمودی از خلاقیت، ابتکار و هوش ایرانی دانست و گفت: هر فردی که این مجموعه و خدماتی که به بیماران ارائه می‌‎شود را مشاهده کند، به سطح بالای فعالیت‌های پژوهشی، وضعیت مطلوب هتلینگ و تکریم بیماران پی می‌‎برد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: در این مرکز، به کمک نیکوکاران، همیاران بخش سلامت و کسانی که حس همنوع دوستی آنان موجب ترقی و تعالی بخش سلامت شده، اقدامات بزرگی انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به نقش دکتر ملک حسینی در موفقیت این مجموعه، او را به شمعی تشبیه کرد که جویندگان علم، افراد مستعد، علم دوستان، علم پژوهان و اندیشمندان را به دور خود جمع کرده و حضور او موجب گرد هم آمدن افراد متبحر و خلاق در این مرکز شده است.

تقوی نژاد ابراز امیدواری کرد: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی پیوند اعضای بوعلی سینا به عنوان یکی از قطب‌های بزرگ جهانی، مورد توجه علاقه مندان قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، همچنین با اشاره به بازدیدها و برنامه‌های خود در شیراز ، به جایگاه خدمات حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع در پشتیبانی از فعالیت‌های وزارت بهداشت اشاره کرد و دستاورد خدمات این معاونت را، شفاف سازی فعالیت‌ها، توسعه ساخت و سازها، تامین نیرو در بخش‌های مختلف، توسعه تشکیلات و  بهینه سازی سطح سازمانی برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: فعالیت‌های این معاونت در بخش‌هایی که به تعالی سازمانی ارتباط پیدا می‌‎کند و موجب ارتقا و انتصاب شایسته مدیران و کارکنان می‌‎شود، نقش ویژه ای دارد.

تقوی نژاد اضافه کرد: همچنین به تازگی، بخش برنامه ریزی و پایش عملکرد نیز به مجموعه این معاونت افزوده شده و در زمینه راه اندازی و توسعه بخش اقتصاد سلامت نیز گام‌هایی برداشته شده که امیدواریم به ثمر برسد؛ راه اندازی بخش مربوط به مشارکت‌ها، فعالیت‌های بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای ساخت و ساز در کشور و توسعه ظرفیت‌های بخش بهداشت و درمان نیز در حال برنامه ریزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین در این سفر از پروژه ساخت بیمارستان خاتم الانبیا(ص) بازدید کرد.

برای این پروژه درمانی، ۳۱۳تخت بیمارستانی پیش بینی شده و حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بازدید از پروژه ساخت بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی اعصاب و روان، دیگر برنامه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شیراز بود.

این پروژه  با زیربنای ۳۲ هزار مترمربع، حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. در این بازدیدها بر تسریع در روند ساخت این دو پروژه تاکید شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of